Kia Lotos Race | Ruszyła rekrutacja na sezon 2016

Moto.pl
20.11.2015 10:59
Kia Lotos Race | Ruszyła rekrutacja na sezon 2016

Kia Lotos Race | Ruszyła rekrutacja na sezon 2016 (fot. Kia)

Masz skończone 15 lat lub skończysz tyle w przyszłym roku? Masz licencję wyścigową bądź zamierzasz zdobyć ją do kwietnia 2016 roku? Interesujesz się sportem samochodowym i marzysz o rozpoczęciu lub kontynuowaniu wyścigowej kariery? Ta informacja jest dla Ciebie - rozpoczął się nabór zawodników do KIA LOTOS RACE 2016! Termin nadsyłania zgłoszeń mija 9 grudnia 2015 r
2015 Kia Picanto FL Kia Picanto po liftingu | Ceny w Polsce

KIA LOTOS RACE to seria wyścigowa, organizowana przez Kia Motors Polska od 2006 r., w której zawodnicy rywalizują za kierownicami profesjonalnie przygotowanych Kia Picanto 1.2, przebudowanych zgodnie z regulaminem technicznym tej serii. Wyścigi przeznaczone są dla, przede wszystkim,  młodych i początkujących zawodników. Celem KIA LOTOS RACE jest umożliwienie najmłodszym fanom motorsportu postawienia pierwszego kroku w świecie wyścigów samochodowych. Do udziału w KIA LOTOS RACE 2016 będą dopuszczone wyłącznie samochody wyprodukowane w 2015 r. i pochodzące z limitowanej serii oraz zakupione bezpośrednio w Kia Motors Polska.

Kia Picanto II 1.2 to auto jeszcze bardziej zaawansowane technologicznie i bardziej dynamiczne od swojego poprzednika. Samochód otrzymał m.in.: hamulce tarczowe z tyłu (wcześniej były bębnowe), nową elektronikę oraz ulepszoną skrzynię biegów. Cena fabrycznie nowego, wyścigowego Picanto wynosi:

- dla zawodników KIA LOTOS RACE 2015 (i wcześniejszych edycji):  43.699 PLN brutto,

- dla nowych zawodników: 47.599 PLN brutto.

W tej kwocie zawodnik otrzymuje samochód wraz z pełnym wyposażeniem sportowym, zgodnym z regulaminem Mistrzostw Polski Kia Picanto.

Mistrzem Polski KIA LOTOS RACE w sezonie 2015 został Karol Urbaniak, który po tytuł sięgnął w drugim sezonie startów w wyścigach samochodowych. Fakt ten oraz rosnące z roku na rok zainteresowanie udziałem w Mistrzostwach Polski Kia Picanto wśród młodych zawodników potwierdza, że KIA LOTOS RACE jest najlepszym niskobudżetowym i  ogólnodostępnym projektem wyścigowym w Europie.

Jubileuszowa, 10. edycja Mistrzostw Polski Kia Picanto w sezonie 2015 zakończyła się ogromnym sukcesem organizacyjnym, sportowym i medialnym. KIA LOTOS RACE jako jedyna Polska seria wyścigowa, po raz pierwszy w historii sportów motorowych w Polsce, uzyskała patronat Międzynarodowej Federacji Sportu Samochodowego FIA - „International Series Sanctioned by the FIA”. Rozegrano 6 emocjonujących rund, towarzyszących wysokiej rangi seriom wyścigowym:  Slovakiaring (Słowacja - WTCC), Zandvoort (Holandia - Pinkster Races), Hungaroring (Węgry - WTCC), Poznań (WSMP), Most (Czechy - FIA European Truck Racing Championship) oraz Zolder (Belgia - FIA European Truck Racing Champion).

Najbliższy sezon będzie już 11., w którym Kia Motors Polska zorganizuje wyścigi samochodowe i piątym sezonem Mistrzostw Polski Kia Picanto. W przyszłorocznej edycji KIA LOTOS RACE jest planowanych 6 rund i 12 wyścigów, które zostaną rozegrane na torach na terenie całej Europy. Każda runda składać się będzie z dwóch sesji treningowych, trzech sesji kwalifikacyjnych i dwóch wyścigów głównych.

W sezonie 2016 będą obowiązywały bardzo atrakcyjne pakiety świadczeń dla zawodników KIA LOTOS RACE:

- Pula nagród przeznaczona do podziału podczas 6 rund rozegranych w ciągu sezonu będzie wynosiła ponad 125.000 zł. Nagrody pieniężne będą przyznawane kierowcom sklasyfikowanym w danej rundzie aż do 15-ego miejsca włącznie

- Zwycięzcy całego cyklu zostaną przyznane wysokie nagrody finansowe za zdobycie tytułu mistrzowskiego. Ponadto, pierwsza trójka klasyfikacji generalnej sezonu - poza cennymi nagrodami rzeczowymi - będzie miała do podziału sumę aż 65.000 zł. Mistrz Polski otrzyma 35 tys. zł, I Wicemistrz Polski - 20 tys. zł, a II Wicemistrz Polski - 10 tys. zł.

- Wsparcie „produktowe” ze strony sponsora tytularnego mistrzostw (paliwo, oleje, nagrody za tytuły).

- Wsparcie i ulgi ze strony Kia Motors Polska (rabat 40% na seryjne części zamienne, bezpłatne treningi na każdej rundzie, zaplecze z cateringiem, pakiet odzieży z kolekcji KIA LOTOS RACE, stałe ceny części sportowych, obsługa i wsparcie mediowe).

- Sesja treningowa na torze przed rozpoczęciem sezonu 2016 wraz ze szkoleniem teoretycznym i praktycznym pod okiem instruktora.

Wyścigowe Mistrzostwa Polski KIA LOTOS RACE w krajowych mediach są najobszerniej relacjonowaną serią sportów motorowych. W minionym sezonie informacje o mistrzostwach pojawiały się regularnie w największych stacjach telewizyjnych, w prasie, w Internecie i w radiu. Co bardzo istotne dla sponsorów poszczególnych zawodników, wartość „zwrotu mediowego” dla KIA LOTOS RACE w 2015 roku przekroczyła kwotę 6 000 000 zł. Organizator postara się, aby w przyszłym roku zapewnić jeszcze większą obecność w szeroko pojętych mediach, która zaowocuje wzrostem świadomości na temat tego wydarzenia oraz zwiększeniem rozpoznawalności zarówno KIA LOTOS RACE, jak również zawodników.

Szczegółowy harmonogram Mistrzostw Polski Kia Picanto oraz lokalizacje kolejnych rund już za kilka tygodni zostaną opublikowane w oficjalnym kalendarzu KIA LOTOS RACE 2016.

Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych zawodników, którzy mają skończone 15 lat bądź skończą tyle w przyszłym roku i już mają lub wkrótce otrzymają licencję wyścigową do wysyłania zgłoszeń na adres: klr@kia.com.pl. Na wspomniany adres można również kierować wszelkie pytania dotyczące startów lub zakupu nowego auta. Zapisy będą trwały do 9 grudnia 2015 r., a niezbędne informacje będą na bieżąco publikowane na oficjalnej stronie pucharu:  www.kialotosrace.pl i na facebookowym profilu: https://www.facebook.com/KiaLotosRace.

ZOBACZ TAKŻE:

KIA | NAJCIEKAWSZE SERIE WYŚCIGOWE

Kia Optima Race Car

 • Wymiary

  długość: 3595 mm
  szerokość: 1595 mm
  rozstaw osi: 2385 mm
  min. masa samochodu wraz z kierowcą w kompletnym wyposażeniu bezpieczeństwa: 920 kg

 • Kia Lotos Race | KLR SAFETY CAR

  Oficjalny samochód safety-car Kia Lotos Race jest to prototyp wyścigowy budowany na bazie modelu Pro cee'd GT. Auto jest napędzane turbodoładowanym silnikiem benzynowym o pojemności 1,6 ilt. i o mocy przekraczającej 220 KM.