Gwarancja na auta używane w komisach- hit czy kit? [Część pierwsza]

04.11.2015 15:29
A A A
VIP Gwarant

VIP Gwarant (Fot. VIP Gwarant Service)

Ubezpieczenia samochodów są sprawą powszechną, jednak ubezpieczenia dla samochodów używanych to stosunkowo nowy temat na rynku. Przyjrzyjmy się im bliżej.

 

VIP GwarantVIP Gwarant

Kupując nowe auto w salonie otrzymujemy wraz z nim gwarancję. Jest to sytuacja komfortowa i pożądana z naszego punktu widzenia jako konsumentów. A jak to jest w przypadku nabycia auta używanego w komisie? Jesteśmy oczywiście chronieni prawami konsumenta i wynikającą z nich rękojmią. Musimy jednak pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek usterek lub niezgodności towaru z umową, swych praw musimy dochodzić na drodze polubownej lub sądowej. Większość z nas reaguje na taką sytuację alergicznie, wiedząc jak wiele rodzi to problemów, zachodu, czasu i emocji.


Po zakupie auta używanego w komisie, zadbamy oczywiście o dokonanie podstawowych czynności sprawdzających, poprawiających bezpieczeństwo, a także komfort użytkowania. Wymienimy olej, rozrząd, sprawdzimy układ hamulcowy. I wiele innych istotnych podzespołów, które uznamy, że należy sprawdzić lub usprawnić z nadzieją na bezawaryjne użytkowanie. 

A teraz HIT . Większość pojazdów używanych nie posiada żadnej gwarancji poza fabryczną. I to tylko w przypadku samochodów dwu, trzyletnich. Co natomiast z pojazdami 5, 7 ,10 lub też 15 letnimi? Jednak w ostatnim czasie na rynku pojazdów używanych został wprowadzony nowy produkt VIP Gwarant - gwarancja zarówno na auta młode rocznikowo, jak i te dziesięcioletnie, a nawet piętnastoletnie. Wśród kilku graczy na rynku oferujących opisywany produkt, najkorzystniejszą ofertę z punktu widzenia Klienta posiada program VIP Gwarant Service. Otrzymał on nawet wyróżnienie na 10 Jubileuszowych Targach Motoryzacyjnych w Sosnowcu w 2015 roku, za innowacyjny produkt na rynku motoryzacyjnym. Dostępny jest, tylko w wyselekcjonowanych i dążących do standardów europejskich komisach samochodowych i salonach aut używanych. Ich liczba na terenie kraju przekracza 800 placówek i ciągle rośnie. 

Czym różni się VIP gwarancja od wykupionego przez nas już ubezpieczenia OC lub AC? 

Ubezpieczenie komunikacyjne zwalnia ubezpieczonego z odpowiedzialności finansowej jedynie wtedy, gdy wyrządzimy jakąkolwiek szkodę komunikacyjną. Nie chroni nas od usterek mechanicznych, które mogą wystąpić w aucie podczas jego użytkowania. Gwarancja daje nam taką ochronę. W razie awarii oddajemy auto do wybranego serwisu z puli blisko 600 placówek Bosch Car Service, AutoCrew lub VIP Serwis. Po czym odbieramy naprawiony i sprawny pojazd bez angażowania własnych pieniędzy. 

Przed czym jeszcze zabezpiecza nas VIP Gwarancja? Tak naprawdę nie znamy historii użytkowania auta zakupionego w komisie. Eksploatacja samochodu przez poprzedniego właściciela ma przecież wpływ na przyszłe usterki i awarie. Dzięki gwarancji VIP Gwarant możemy spać spokojnie i nie obawiać się, kiedy pierwsze zdarzenie wystąpi. 

Drogi konsumencie. Czy zastanowiłeś się, jaką wartość skłonny jesteś przyjąć za rozsądny dodatkowy wydatek na zabezpieczenie się przed kosztownymi awariami? Czy przedział 2% - 5% do nich się zalicza? Dla wielu zapewne tak, dla innych być może nie koniecznie. Kto ma zatem rację? 

Jeżeli trafimy na wyjątkowy, zadbany egzemplarz, to możemy zastanowić się nad tymi wydatkami. W przeciwnym przypadku koszty gwarancji są uzasadnionym i pożądanym wsparciem podczas zdarzenia definiowanego jako kosztowna awaria. Ważne, że mamy ten wybór i decyzja należy tylko do nas. Możemy być mądrzy po szkodzie, ale równie dobrze przed nią. 

To nie koniec, a dopiero początek informacji o programie gwarancyjnym VIP Gwarant Service, przygotowanym w trosce o obecnych i przyszłych nabywców aut używanych. Poruszymy tematy najczęstszych usterek i awarii, oraz kosztów z nimi związanych. Przedstawimy ogólną rzeczywistą skalę awaryjności kupowanych aut używanych w Polsce. Elementy i podzespoły, które są objęte usługą gwarancyjną. Standardy i jakość, obowiązująca u naszych Partnerów. I w końcu to, dlaczego warto zainteresować się ich ofertą 

VIP Gwarant Service - Gwarantujemy rzetelność informacji zbudowanych na zdobytym doświadczeniu.