Porsche GT3 CCCE | Tor Poznań | Zapowiedź: Platinum oficjalnym sponsorem pucharu

Piotr Sielicki
26.09.2014
Porsche GT3 CCCE

Porsche GT3 CCCE (fot. Platinum)

5 państw, 7 weekendów wyścigowych i 19 samochodów Porsche 911 - tak przedstawia się w liczbach tegoroczna edycja Porsche Platinum GT3 CCCE, która odbędzie się już 28 września w Poznaniu.
Porsche Parade 2014 | Jazda ku czci legendyPorsche Parade 2014 | Jazda ku czci legendy

Orlen Oil, wiodący producent olejów dla motoryzacji, jest sponsorem  całej serii startów,  rozgrywanych na europejskich torach. Poznański wyścig będzie przedostatnim spośród siedmiu  rozgrywanych na torach w Polsce, Czechach, Austrii, na Węgrzech i Słowacji.  W ogólnej klasyfikacji obecnie prowadzi Polak Stefan Biliński z drużyny Förch Racing.

Szukasz używanego Porsche? Sprawdź ceny

Zaangażowanie we wsparcie sportów motorowych jest istotnym elementem działalności ORLEN Oil. Współpraca z organizatorem serii wyścigów umożliwia testowanie nowych rozwiązań technologicznych marki Platinum, a także wzmacnia jej wizerunek.

Współtworząc cykl wyścigów Porsche Platinum GT3 CCCE, mamy okazję podzielić się z miłośnikami szybkich samochodów naszą pasją do wyścigów i towarzyszącym im niezwykłym emocjom - dodaje Marcin Gralewski, prezes Orlen Oil.

Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe to seria wyścigów samochodowych w krajach Europy Środkowej organizowana przez Porsche. Wśród 19. kierowców o zwycięstwo rywalizuje aż 11. Polaków. W tym sezonie, klasyfikacja została podzielona na dwie grupy A i B,  w zależności od doświadczenia kierowców. Taka forma wyścigów wzmacnia rywalizację wśród uczestników z grupy B, którzy po raz pierwszy startują w wyścigu. Porsche Platinum GT3 Cup CCE odbywa się także w innych częściach świata, a nazwa przejazdów zmienia się adekwatnie do regionu świata, w którym są rozgrywane.

Z tej okazji mamy dla Was specjalny konkurs, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu na Moto.pl. Do wygrania atrakcyjne zestawy gadżetów Platinum Orlen Oil, oraz Porsche. Zachęcamy wszystkich do śledzenia zmagań kierowców w Porsche Platinum GT3 Cup CCE, oraz aktywnego udziału w naszej zabawie. Szczegóły już niebawem.

ZOBACZ TAKŻE:

Porsche On Track | Auto 24 Ring | Granice wytrzymałości

Porsche On Track | Auto 24 Ring | Granice wytrzymałości