Porsche Platinum GT3 CCCE | Walka w Moście

Moto.pl
27.08.2015 09:36
Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe: Walka w Moście

Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe: Walka w Moście (fot. Porsche)

Autodrom Most. Ostatni weekend sierpnia będzie stał pod znakiem piątej rundy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, która zostanie rozegrana na torze w czeskim Moście. Podczas wizyty u naszych południowych sąsiadów środkowo-europejski puchar będzie towarzyszył nietypowej imprezie - Mistrzostwom Europy Wyścigów Ciężarówek
Porsche Platinum GT3 CCCE | Spotkanie z Lausitzring

Obiekt w czeskim Moście wybudowano w latach 1978-1983 na terenie byłej kopalni odkrywkowej. W 1995 r. obiekt przejęła spółka Autodrom Most s.r.o., która pracowała nad poprawą bezpieczeństwa i funkcjonalności zaniedbanego toru. Autodrom Most ma 4,2 km długości i aż 9 lewych i 12 prawych zakrętów. Nie brakuje również długiej, niemal 800-metrowej prostej. Rekord okrążenia należy do Stefana Mücke, który samochodem klasy DTM przejechał go w czasie 1:25,610 s.

Podczas nadchodzącego weekendu w pokonaniu wyścigowych wyzwań pomogą zawodnikom opony firmy Michelin, która jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla środkowo-europejskiego cyklu. Warto dodać, że przy organizacji pucharu wraz z Porsche współpracuje firma Orlen Oil, dla której rywalizacja Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe jest doskonałym sposobem na testowanie olejów oraz rozwijanie technologii produktów smarnych w najcięższych warunkach.

Tor w Moście jest wszystkim doskonale znany, gdyż gościł w poprzednich edycjach pucharu. Na dobry wynik na pewno będzie liczył Marcin Jedliński, który znajduje się na czele tabeli. Drugie miejsce zajmuje Rafał Mikrut, natomiast czołową trójkę przed zmaganiami w Czechach uzupełnia Jarosław Budzyński. Rywalizacja w Moście rozpocznie się w piątkowe popołudnie od wolnego treningu. Sesję kwalifikacyjną zaplanowano na sobotę, na godzinę 15:30. Weekend zakończy się dwoma niedzielnymi wyścigami - pierwszy z nich rozpocznie się o godz. 9:00, natomiast drugi o godz. 14:45.

Wypowiedzi przed piątą rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Marcin Jedliński: - Mam nadzieję, że w Moście uda mi się zaliczyć kolejny dobry weekend. Na Pannonia Ring było idealnie, na Lausitzring odrobinę mniej, gdyż Rafał Mikrut zdołał wygrać drugi wyścig, jednak liczę, że po piątej rundzie wrócę do domu utrzymując prowadzenie w klasyfikacji pucharu. Niedawno testowaliśmy w Czechach z całym zespołem, więc tor dobrze znam i mamy już wypracowane ustawienia.

Rafał Mikrut: - Most nie jest moim ulubionym torem, jednak zawsze notowałem tutaj całkiem niezłe czasy. Na pewno mam spory apetyt po ostatniej wygranej i chciałbym zachować taką tendencję. Od ostatniej rundy na Lausitzring niewiele minęło czasu, więc myślę, że jestem w dobrej formie, przez co mam nadzieję na kolejny dobry weekend.

Jarosław Budzyński: - Tor w Moście jest mi znany, gdyż przed kilkoma tygodniami przeprowadzaliśmy na nim testy. Mam nadzieję, że nadchodzący weekend będzie pozytywny, zwłaszcza że ostatnio moi koledzy z ekipy GT3 Poland mocno się rozkręcili i dzięki zwycięstwom zdobyli sporo punktów. Liczę, że uda mi się odrobić straty podczas kolejnej rundy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe i podkręcić walkę o tytuł.

Dominik Kotarba-Majkutewicz: - Po niedługiej przerwie wracamy do rywalizacji w Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe. Znam tor w Moście, więc liczę, że weekend w Czechach będzie udany. Co prawda cały czas uczę się nowego samochodu, jednak znajomość konfiguracji na pewno ułatwi ten proces, przez co mam nadzieję na lepsze wyniki niż podczas poprzedniej rundy.

V runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Sobota, 29 sierpnia, 15:30 - 16:05 - sesja kwalifikacyjna
Niedziela, 30 sierpnia, 09:00 - Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie)
Niedziela, 30 sierpnia, 14:45 - Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie

ZOBACZ TAKŻE:

PORSCHE CAYENNE GTS | TEST

Porsche Cayenne GTS

Zdjęcie OMP Kierownica CORSICA 330 OD/2012 Zdjęcie Sparco Kierownica R345 skóra Zdjęcie Sparco Kierownica R383 zamsz
OMP Kierownica CORSICA 330 ... Sparco Kierownica R345 skóra Sparco Kierownica R383 zamsz
Sprawdź ceny Sprawdź ceny Sprawdź ceny
źródło: Okazje.info