Porsche Platinum GT3 CCCE | Szybka jazda w Moście

Moto.pl
01.09.2015 10:14
Porsche Platinum GT3 CCCE | Szybka jazda w Moście

Porsche Platinum GT3 CCCE | Szybka jazda w Moście (fot. Porsche)

Autodrom Most. Domeną wyścigowego weekendu 28-30 sierpnia były szybkość i emocje, za dostarczenie których odpowiedzialna była piąta runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe rozgrywana na torze w czeskim Moście. Szybki i techniczny obiekt doskonale znany jest zawodnikom, a jak pokazały ostateczne rozstrzygnięcia, najlepiej swoje samochody wyczuli Grzegorz Moczulski oraz Rafał Mikrut
Porsche Platinum GT3 CCCE | Spotkanie z Lausitzring

Emocje sięgały zenitu już podczas kwalifikacji, kiedy późniejsi zwycięzcy stoczyli bój o pierwsze pole startowe. W sobotę lepszym o dwie dziesiąte okazał się Grzegorz Moczulski, jednak Rafał Mikrut był wystarczająco szybki, aby znaleźć się przed liderem klasyfikacji generalnej, Marcinem Jedlińskim. Tuż za czołową trójką znalazł się tegoroczny debiutant, Dominik Kotarba-Majkutewicz, dla którego jest to najlepszy wynik w Porsche Platinum GT3 CCCE.

W trakcie weekendu w Czechach zawodnikom pomagały opony firmy Michelin, która jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla środkowo europejskiego cyklu. Warto dodać, że przy organizacji pucharu wraz z Porsche współpracuje firma Orlen Oil, dla której rywalizacja Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe jest doskonałym sposobem na testowanie olejów oraz rozwijanie technologii w najcięższych warunkach.

Podczas pierwszego wyścigu Moczulski stracił pole position przed pierwszym zakrętem, jednak później odrabiał straty i wrócił na czoło pucharowej stawki. W klasyfikacji generalnej szybszym od niego okazał się tylko Robert Lukas, który startował treningowo, przygotowując się do kolejnych rund Porsche Supercup. Czołową trójkę w Porsche Platinum GT3 CCCE uzupełnił natomiast Rafał Mikrut, który finiszował mniej niż sekundę za plecami zwycięzcy. Najniższy stopień podium przypadł natomiast Marcinowi Jedlińskiemu.

W drugim wyścigu porażkę powetował sobie Rafał Mikrut, który tym razem nie pozwolił się już pokonać Grzegorzowi Moczulskiemu. Poranny zwycięzca musiał również uznać wyższość Marcina Jedlińskiego i ostatecznie stanął na trzecim stopniu podium.

Wypowiedzi po piątej rundzie Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe

Grzegorz Moczulski: - Rano mocno walczyłem z Rafałem Mikrutem i Marcinem Jedlińskim. Goniłem do 10. okrążenia, co zakończyło się sukcesem. W drugim wyścigu mieliśmy błąd skrzyni biegów, spadłem na koniec stawki, jednak potem udało się zresetować auto i dojechać do mety na trzecim miejscu. To był dobry weekend i jestem zadowolony.

Piotr Wójcik: - Dałem z siebie wszystko w ten weekend i wycisnąłem wszystko z samochodu. Na trzy okrążenia przed końcem byłem trzeci w „generalce”, jednak obróciłem się po drobnym błędzie w szykanie i rywale mnie wyprzedzili. Podium niestety uciekło, ale jest jeszcze kilka wyścigów do końca sezonu.

Dominik Kotarba-Majkutewicz: - W pierwszym wyścigu popełniłem błąd i dlatego straciłem czwarte miejsce. Chłopaki bardzo dobrze jeżdżą i ciężko ich było dogonić. W drugim wyścigu stałem na torze przez jakieś 30 sekund, bo straciłem moc. Później udało się ruszyć, jednak byłem już daleko z tyłu, więc można powiedzieć, że jechałem już treningowo.

Marcin Jedliński: - Podczas treningów prawie doszczętnie rozbiłem auto, jednak Wiesław Lukas pożyczył mi swoje Porsche, więc mogłem wystartować. Samochód był bardzo dobrze przygotowany, jednak nie czułem się w nim tak komfortowo jak w swoim. Pierwszy wyścig był kiepski, jednak z drugiego wyścigu jestem bardzo zadowolony, była fajna walka. Gratulacje dla Rafała, który był dziś nie do pokonania.

Rafał Mikrut: - Weekend bardzo udany. Pierwszy wyścig był dobry, prowadziłem przez większość dystansu, jednak Grzegorz skutecznie mnie zaatakował. Podczas kolejnych zmagań dobrze wystartowałem i starałem się utrzymywać prowadzenie, co nie było łatwe, gdyż rywale cały czas byli tuż za mną.

Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie)
1. Robert Lukas 22:53,263
2. Grzegorz Moczulski + 26,726
3. Rafał Mikrut + 27,365
4. Patrick Eisemann + 27,663
5. Marcin Jedliński + 29,203
6. Piotr Wójcik + 44,671
7. Robert Kępka + 45,698
8. Dominik Kotarba-Majkutewicz + 1:27,961
9. Stanisław Jedliński + 1:42,296
10. Wiesław Lukas -1 okr.
11. Juliusz Syty -1 okr.

Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie)
1. Rafał Mikrut 21:48,092
2. Marcin Jedliński + 4,003
3. Grzegorz Moczulski + 12,244
4.Robert Kępka + 13,984
5. Piotr Wójcik + 24,048
6. Dominik Kotarba-Majkutewicz + 51,949
7. Stanisław Jedliński + 58,949
8. Wiesław Lukas + 1:42,581
9. Juliusz Syty -1 okr.

Klasyfikacja generalna:
1. Marcin Jedliński 176
2. Rafał Mikrut 165
3. Grzegorz Moczulski 140
4. Jarosław Budzyński 122
4. Robert Kępka 122
6. Piotr Wójcik 98
7. Stanisław Jedliński 92
8. Dominik Kotarba-Majkutewicz 56
9. Juliusz Syty 49
10. Wiesław Lukas 49
11. Steve Feige 22

ZOBACZ TAKŻE:

PORSCHE CAYENNE GTS | TEST

Porsche Cayenne GTS

Zdjęcie VORDON 7 Europa Zdjęcie Bottari Wycieraczki samochodowe standardowe grafitowane 550mm 2szt Zdjęcie Dunlop SP Winter Sport 4D 225/50/R17 94H
VORDON 7 Europa Bottari Wycieraczki samocho... Dunlop SP Winter Sport 4D 2...
Porównaj ceny Sprawdź ceny Porównaj ceny
źródło: Okazje.info