Porsche Platinum GT3 CCCE | Spotkanie z Lausitzring

Moto.pl
12.08.2015 16:08
Porsche Platinum GT3 CCCE

Porsche Platinum GT3 CCCE (fot. Porsche)

Weekend 14-16 sierpnia będzie stał pod znakiem czwartej rundy Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe, która zostanie rozegrana na torze Lausitzring. Niemiecki obiekt, znany z goszczenia wyścigów DTM, debiutuje w kalendarzu środkowo-europejskiego pucharu, jednak większość kierowców doskonale zna go z testów oraz startów w innych seriach wyścigowych
Porsche Platinum GT3 CCCE | Pannonia Ring | Perfekcyjny weekend Jedlińskiego

Obiekt położony tuż przy polskiej granicy został otwarty w 2000 roku i od razu zaskarbił sobie przychylność organizatorów nawet największych serii. Wiele możliwości konfiguracji oraz bardzo zróżnicowane zakręty sprawiły, że jest on stałym elementem kalendarza DTM, a w swojej historii gościł m.in. A1 GP, czy też amerykańskie Champ Car. Pętla ma 4,5 km długości i składa się z 14 zakrętów. Tor został wybudowany tak, żeby kibice mogli widzieć praktycznie cały obiekt z trybun.

Podczas nadchodzącego weekendu w pokonaniu wyścigowych wyzwań pomogą zawodnikom opony firmy Michelin, która jest wyłącznym dostawcą ogumienia dla środkowo-europejskiego cyklu. Warto dodać, że przy organizacji pucharu wraz z Porsche współpracuje firma Orlen Oil, dla której rywalizacja Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe jest doskonałym sposobem na testowanie olejów oraz rozwijanie technologii w najcięższych warunkach.

Po trzech rundach sezonu na czele tabeli znajduje się Marcin Jedliński, który wysunął się na prowadzenie po idealnym weekendzie na Pannonia Ring. 13 punktów za nim znajduje się Rafał Mikrut, natomiast czołową trójkę uzupełnia Jarosław Budzyński, który traci dodatkowe pięć oczek. Weekend na Lausitzring rozpocznie się w piątek o godz. 14:20, kiedy zawodnicy wyjadą na pierwszą sesję treningową. Tego samego dnia, o godzinie 16:20 odbędzie się sesja kwalifikacyjna, która zadecyduje o ustawieniach na polach startowych. Pierwszy wyścig zaplanowano na sobotę, 15 sierpnia, a pucharowe Porsche 911 GT3 Cup pojawią się na polach startowych o godz. 14:35. Zwieńczenie weekendu nastąpi natomiast w niedzielę o godz. 13:20.

Wypowiedzi przed czwartą rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Marcin Jedliński: - Mam nadzieję na jak najlepszy wynik, który pozwoli mi na utrzymanie pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej. Nie przygotowywaliśmy się szczególnie do tej rundy, jednak po Pannonia Ring startowałem w Wyścigowych Samochodowych Mistrzostwach Polski na Torze Poznań. W tym roku na Lausitzring zaliczyliśmy dwie sesje testowe, więc dobrze go znam, a w dodatku jest to jeden z moich ulubionych torów i dlatego liczę na niezły weekend.
Rafał Mikrut: - Jestem pozytywnie nastawiony przed kolejną rundą Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe na torze Lausitzring. Lubię ten tor, zawsze notowałem tutaj dobre czasy i mam nadzieję, że tak będzie i tym razem. Po Pannonia Ring zdecydowałem się na mały odpoczynek od jeżdżenia i skupiałem się tylko na treningu fizycznym. Po małych wakacjach zawsze głód jazdy jest większy.
Dominik Kotarba-Majkutewicz: - Będzie to już moje czwarte spotkanie z pucharowym Porsche i z każdym kilometrem coraz lepiej odnajduje się w samochodzie. Oczywiście wciąż potrzeba czasu na naukę i dojście do optymalnej formy, jednak na Lausitzring powinno być mi łatwiej niż podczas poprzedniej rundy, gdyż ścigałem się na tym obiekcie w innych seriach wyścigowych i dobrze go znam. Liczę na solidny weekend i coraz lepsze czasy okrążeń.


IV runda Porsche Platinum GT3 Cup Challenge Central Europe:

Piątek 14 sierpnia, 16:20 - 16:55 - sesja kwalifikacyjna
Sobota 15 sierpnia, 14:35 - Wyścig 1 (20 minut + 1 okrążenie)
Niedziela 16 sierpnia, 13:20 - Wyścig 2 (20 minut + 1 okrążenie)