REKLAMA

05. Volkswagen Sharan

Volkswagen Sharan I

Usterki: 42,9% egzemplarzy

Na niechlubnej liście znalazło się także miejsce dla vana z Niemiec. Pierwsza generacja Volkswagena Sharana znajdowała się w produkcji przez 15 lat (od 1995 do 2010 roku) i w międzyczasie przeszła dwa liftingi (rok 2000 oraz drugi mniejszy w 2004).

Według raportu TUV aż 42,9 % badanych egzemplarzy Volkswagena borykało się z mniejszymi bądź większymi usterkami. Czym Sharan może nas nieprzyjemnie zaskoczyć? Wśród poważniejszych problemów użytkownicy często wymieniają wycieki oleju, elektrykę, czy zawieszenie (łączniki stabilizatorów, tuleje wahaczy). Bardzo łatwo znaleźć też narzekania na jednostki napędowe dużego Volkswagena, praktycznie każda ma jakieś wady. Za najmniej awaryjny silnik uznaje się dwulitrową wolnossącą benzynę, jednak z drugiej strony moc 115 KM nie oszałamia w dużym vanie.

Podsumowując Sharan to na pewno praktyczne i wygodne auto, ale przy jego kupnie musimy wykazać się czujnością. Łatwo wpaść w pułapkę. Za to ci którzy trafili na zadbany, dobrze utrzymany egzemplarz bardzo sobie Sharana chwalą.

Wygodny rodzinny samochód? Sprawdź oferty

Volkswagen Sharan IVolkswagen Sharan I

Volkswagen Sharan IVolkswagen Sharan I

Volkswagen Sharan IVolkswagen Sharan I

Pakowne auta? Te są najlepsze

Add comment