REKLAMA

Czym na wakacje - SUVy pokazują swoja moc właśnie w okresie wakacyjnym

SUV - idealne auto na wakacje

SUV - idealne auto na wakacje (Autotrader.pl)

Według analityków popularnego "Automotive News Europe" w 2020 roku ma się sprzedać około 2 milionów aut typu SUV. Choć na ulicach jest ich coraz więcej, wiele osób jest jeszcze nie przekonanych. 

SPRAWDŹ SUVy OD NIVETTE >>

SUV na wakacje

Pojazdy tego typu często są krytykowane za to, że nie nadają się do stałej jazdy po mieście. Trochę w tym prawdy, ponieważ ze względu na swoje rozmiary mają duży promień skrętu oraz ograniczoną widoczność na bliskich odległościach spowodowaną wysoko położoną maską.

Za to na dłuższe wyjazdy SUV jest jednym z lepszych wyborów. Przede wszystkim, większość modeli ma sporo miejsca w środku, czym ustępują jedynie modelom kombi. Podróż 4 osobową rodziną nawet w najdalej oddalone miejsca nie powinny być problemem. 

Osiągi i sprzęt

Jeżeli trasa do pokonania to więcej jak 50 kilometrów to SUV idealnie się do tego nadaje. Dzięki wysokiemu podwoziu wyśmienicie się prowadzi na długi prostych, a dzięki wysokiej pozycji kierownicy lepiej widać, co czeka nas na 100 i 200 metrze przed nami. 

Autotrader.pl

Większość SUVów jest wyposażona w napęd na cztery koła. Ich posiadanie przydaje się nie tylko na bezdrożach (łąki, lasy itp.), które odwiedzamy często w czasie letnich wyjazdów, ale również na prostej asfaltowej drodze. Takim autem dużo trudniej wpaść w poślizg czy stracić panowanie w jakiś inny sposób. 

SUV poradzi sobie bez problemów również z ciągnięciem przyczepki czy podczas poruszania się w grząskim terenie. Choć nie może się równać z autem terenowym, to spełni wszystkie pokładane oczekiwania jakich można wymagać od jazdy w Europie. 

Add comment