REKLAMA

Premiery Mitsubishi podczas Tokio Motor Show!

Mitsubishi Enegelberg Tourer

Mitsubishi Enegelberg Tourer (materiały prasowe)

Na stoisku MMC pojawią się również inne pojazdy. Debiut w Japonii będzie święcił MITSUBISHI ENGELBERG TOURER *2 - średniej wielkości SUV, wykorzystujący silnik elektryczny, który w marcu 2019 r. został zaprezentowany podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie. Eksponowane będą również: elektryczna hybryda ładowana z gniazdka Outlander PHEV; crossover Eclipse Cross; minivan Delica D:5; miejski K-car eK Cross i inne modele z segmentu Kcars, sprzedawane w Japonii.

1. MI-TECH CONCEPT (światowa premiera)
MI TECH CONCEPT ucieleśnia wartości MMC, przekazane w globalnym haśle korporacyjnym – „Drive your Ambition”*3 – jako model koncepcyjny „elektrycznego SUV-a, który zapewnia niezrównaną przyjemność z jazdy i pewność prowadzenia w każdych warunkach terenowych i pogodowych”. Nowy, mniejszy i lżejszy hybrydowy zespół napędowy (PHEV), czterosilnikowy elektryczny układ napędu na wszystkie koła oraz zaawansowane systemy wspomagania kierowcy i aktywnego bezpieczeństwa stanowią kwintesencję konceptu tego małego, zelektryfikowanego SUV-a.

1) System PHEV
Zoptymalizowano układ PHEV tego niewielkiego SUV-a pod kątem masy i kompaktowych rozmiarów, a w miejsce benzynowego silnika-generatora zastosowano jednostkę benzynową z turbodoładowaniem. Dzięki temu kierowca może korzystać z trybu jazdy bezemisyjnej i szeregowych trybów hybrydowych, a także czerpać przyjemność z płynnego przyrostu mocy charakterystycznej dla pojazdów wyposażonych w silniki elektryczne.

2) Czterosilnikowy układ elektrycznego napędu na wszystkie koła
MI-TECH CONCEPT napędza 4-silnikowy układ 4WD o nazwie Quad Motor z aktywnym systemem kontroli znoszenia AYC*4, korzystającym z dwóch silników dla przedniej i tylnej osi. Pozwala to na przekazywanie optymalnego momentu obrotowego na wszystkie cztery koła. Daje to kierowcy pewność prowadzenia, zarówno podczas codziennej jazdy w mieście, jak i niezwykłe możliwości w wymagającym terenie.

3) Systemy bezpieczeństwa aktywnego i wspomagania kierowcy
Interfejs człowiek-maszyna (HMI) koncepcyjnego MI-TECH wyświetla na przedniej szybie wiele informacji oraz uzyskiwane przez zaawansowane układy optyczne hologramy rozszerzonej rzeczywistości. System wspomagania kierowcy MI-PILOT nie ogranicza się wyłącznie do ostrzegania o niebezpieczeństwach, ale może także ingerować w działanie układu kierowniczego oraz hamulcowego. Ponadto systemy bezpieczeństwa aktywnego wspierają kierowcę w celu unikania kolizji lub – kiedy jest nieunikniona – ograniczają jej skutki. Wszystkie te systemy współpracują ze sobą, zapewniając spokojną, bezpieczną i przyjemną jazdę.

Odwiedzający stoisko MMC będą mogli obejrzeć projekcje wirtualnej rzeczywistości, które pozwolą im oglądać samochód koncepcyjny pod różnymi kątami i z różnych odległości. Stereoskopowe projekcje modelu MI-TECH CONCEPT można będzie obracać, powiększać lub pomniejszać i oglądać w wybranych sceneriach. Oprócz tego, będzie można skorzystać z możliwości obserwowania wyświetlanej scenerii z wirtualnego wnętrza samochodu; widzowie - w stworzonych planach wirtualnej rzeczywistości – będą mogli poruszać się wokół samochodu, zaglądając do wnętrza lub oglądać pojazd znajdując się pod nim.

2. Super Height K-Wagon Concept (światowa premiera)
Nowa generacja modelu koncepcyjnego Super Hight K-Wagon jest odpowiedzią na życzenia kierowców, którzy chcą zwiększyć listę celów podróży i ruszyć w nieznane.

Jako przedstawiciel japońskiego segmentu k-car Mitsubishi Super Height K-Wagon Concept oferuje pojemną kabinę, zapewniając jednocześnie osiągi i funkcjonalność, jakiej właściciele wymagają od swoich pojazdów. Jeśli samochód ma przy tym wiele z SUV-a, to musi być Mitsubishi.

Ten pojazd koncepcyjny zapewnia zwinność i wysokie osiągi, nie ograniczając podróżującym przestrzeni życiowej. Zapewnia również ochronę i bezpieczeństwo wszystkim pasażerom, dzięki wspomagającemu kierowcę podczas jazdy po autostradzie pakietowi MI-PILOT: systemowi utrzymującemu na pasie ruchu, systemowi przeciwdziałania skutkom kolizji czołowych, łagodzenia skutków niezamierzonego wciśnięcia pedału przyspieszenia i innym zaawansowanym funkcjom bezpieczeństwa aktywnego, dzięki którym jest klasyfikowany jako tzw SAPO CAR S (Safety Support Samochód S) w szerokiej klasyfikacji pojazdów, przyjętej przez rząd japoński.

3. MITSUBISHI ENGELBERG TOURER (premiera w Japonii)
Ten model koncepcyjny nowej generacji SUV-a średniej wielkości jest napędzany hybrydowym układem PHEV Mitsubishi Twin Motor. MITSUBISHI ENGELBERG TOURER oferuje znakomite osiągi, które pozwalają kierowcy cieszyć się jazdą w każdych warunkach pogodowych i na dowolnej nawierzchni drogowej. Zapewnia również duży zasięg, właściwy dla elektrycznych hybryd ładowanych z gniazdka (PHEV). Atrakcyjność SUV-a podnosi również luksusowe wykończenie oraz trzyrzędowy układ siedzeń, rozszerzający możliwości transportu wielu pasażerów.

4. DENDO Drive House (DDH)
System DDH został pomyślany jako usługa kompleksowego zakupu, dostępna w salonach, łącząca sprzedaż, instalację i przeglądy serwisowe elementów systemu Vehicle-to-House (V2H)*5, który składa się z pojazdu elektrycznego, adaptera V2H, paneli słonecznych i domowego zestawu akumulatorów. MMC rozpoczęła dzisiaj sprzedaż próbną usługi pakietowej DDH w niektórych regionach Japonii. Usługa DDH jest prezentowana na stoisku MMC wraz z elektryczną hybrydą Mitsubishi Outlander PHEV. Na wyświetlaczu możemy śledzić wizualizację przepływu energii w całym układzie DDH, zaczynając od paneli słonecznych dostarczających prąd ładujący akumulator trakcyjny samochodu, aż po wędrówkę nadmiaru energii elektrycznej z akumulatora pojazdu do domowej instalacji elektrycznej. Serwis DDH dostarcza klientowi korzyści, które obejmują oszczędności w kosztach energii elektrycznej i zapewnienie awaryjnego źródła zasilania.

*1… Nazwa MI-TECH to anagram liter: M od MITSUBISHI, I od Inteligentny (Intelligent), Innowatorski (Ingenious) i Inspirujący (Inspired), natomiast TECH to powszechny skrót słowa Technologia. Wszystkie razem wskazują na cechy futurystycznych rozwiązań technologicznych, które są elementami tego modelu koncepcyjnego.
*2… Engelberg jest znanym ośrodkiem narciarskim w środkowym regionie Szwajcarii oferującym wspaniałe panoramy widokowe i znanym zarówno ze świetnie przygotowanych tras zjazdowych, jak i z trudnych “dzikich” zjazdów, które zapewniają radość i poczucie wolności najbardziej wymagającym narciarzom i snowboardzistom.
* 3… „Drive your Ambition” to globalny slogan koncernu MMC i komunikat, który sygnalizuje zaangażowanie firmy w wartości i aspiracje kierowców, a także pragnienie poszerzania horyzontów i podejmowania nowych wyzwań.
*4… Aktywna Kontrola Znoszenia
*5... Vehicle to Home: system zasilania domów energią elektryczną, przechowywaną w akumulatorach samochodów EV/PHEV.

Firma MMC uruchomiła specjalną stronę internetową w języku angielskim, aby zapewnić dostęp do informacji na temat jej modeli eksponowanych podczas 46. Tokyo Motor Show 2019.

Wersja angielska:
https://www.mitsubishi-motors.com/en/innovation/motorshow/2019/tms2019/


O MITSUBISHI MOTORS
Mitsubishi Motors Corporation to działający w branży motoryzacyjnej producent o zasięgu międzynarodowym, z siedzibą w Tokio, który zbudował konkurencyjną przewagą na rynku pojazdów typu SUV i pick-up oraz elektrycznych i hybryd ładowanych z gniazdka PHEV. Odkąd grupa Mitsubishi wyprodukowała swój pierwszy samochód, ponad sto lat temu, wykazaliśmy się ambitnym i często rewolucyjnym podejściem, rozwijając nowe klasy pojazdów i wprowadzając technologie wyznaczające granice nowoczesności. Strategia marki, tkwiąca w genach Mitsubishi Motors, trafi do gustów ambitnych kierowców, gotowych rzucić wyzwanie konwencjom i zdecydować się na zmiany. Zgodnie z tą filozofią, Mitsubishi Motors wprowadziło w roku 2017 nową strategię marki, wyrażoną w sloganie „Drive your Ambition” - połączenie osobistego zaangażowania i ekspansywnego nastawienia oraz odzwierciedlenie stałego dialogu między marką a jej klientami. Dzisiaj Mitsubishi Motors angażuje się w działania inwestycyjne, w innowacyjne technologie, atrakcyjne projekty i rozwój produktów, dostarczając klientom na całym świecie ekscytujące pojazdy, znane z wyrazistego charakteru.

Add comment