REKLAMA

W jaki sposób ocenia się samochody w ramach profesjonalnych plebiscytów, takich jak The Best of Moto?

Plebiscyt The Best of Moto

Plebiscyt The Best of Moto (materiał partnera)

Jednym z najbardziej znanych plebiscytów, oceniających najlepsze auta minionego roku jest Car of the Year, konkurs organizowany od 1964 roku w Genewie, którego jurorzy wybierają najlepsze europejskie modele samochodów. Jednak polski rynek nie ma się czego wstydzić, ponieważ w kraju nad Wisłą istnieje także kilka bardzo interesujących plebiscytów, które przyciągają rzesze fanów motoryzacji. Jednym z nich jest na przykład The Best of Moto, który skupia specjalistów z branży, którzy w nowatorski sposób podchodzą do kwestii motoryzacji i jej oceny. Na jakie aspekty aktualnie zwraca się uwagę, dokonując analizy jakości określonych modeli aut?

Klasyczne sposoby na ocenę samochodów

Klasyczne i w pewnym sensie uniwersalne zasady oceny samochodów opierają się o kwestię bezpieczeństwa, komfortu oraz funkcjonalności. Auto powinno się stabilnie i przyjemnie prowadzić, jego podzespoły muszą być trwałe oraz dobrze zaprojektowane. Ważna jest także kwestia osiągów, zużycia paliwa, przestronnego wnętrza i relacji jakości do ceny. Nie bez znaczenia jest również efekt wizualny, porównanie do innych samochodów z tej samej klasy oraz nowinki technologiczne, które ułatwiają lub uprzyjemniają korzystanie z auta.

Nowe wyznaczniki oceny

Aktualnie na rynku samochodowym dochodzi do szeregu przemeblowań. Coraz głośniej mówi się na przykładach o sprawach związanych z ekologią i to właśnie na ten aspekt częściej aktualnie zwracają uwagę specjaliści. Silniki, o ile nie są elektryczne czy też oparte na napędzie hybrydowym, powinny posiadać technologię, która minimalizuje produkcję zanieczyszczeń. Współcześnie eksperci baczniejszą uwagę zwracają także na kwestie designerskie - na bardzo konkurencyjnym rynku często właśnie ten aspekt decyduje o wyborach konsumenckich.

Jury plebiscytów na najlepszy samochód przygląda się także otoczce marketingowej, którą buduje dana marka motoryzacyjna, ponieważ w tych czasach samo dostarczenie niezawodnego samochodu klientom to zbyt mało. Ważna jest także odpowiedzialność danej marki wobec kwestii takich, jak wspomniana już ochrona środowiska czy też zrównoważony rozwój i odpowiedzialność społeczna.

Jak ważna jest opinia użytkowników?

Plebiscyt The Best of Moto cechuje się tym, że oddaje głos także internautom, użytkownikom różnych marek samochodów, którzy często bardzo skrupulatnie interesują się rynkiem motoryzacyjnym i różnego rodzaju nowinkami technicznymi. Eksperci posiadają wiedzę oraz doświadczenie, jednak pewnego rodzaju “głos masowy” pozwala na rzetelniejsze dokonanie wyboru. Czytelnicy Moto.pl mogą włączyć się do głosowania na auto roku oraz rozstrzygnąć plebiscyt w 10 specjalnie przygotowanych dla nich kategoriach, takich jak na przykład najlepszy samochód miejski czy sportowy. Warto włączyć się do wspólnej zabawy, wykazać się wiedzą oraz umiejętnością oceny samochodów i wygrać atrakcyjne nagrody!

Add comment