REKLAMA

23-30 zarejestrowanych aut

Fot. BMW

BMW i8 - 23 szt.

Nasze zestawienie otwiera najnowszy, ekologiczny supersamochód rodem z południa Niemiec. W przypadku BMW i8 sprzedaż (tylko w jednym miesiącu) na poziomie 23 sztuk nie można uznać za porażkę. Wręcz przeciwnie! W końcu BMW i8 to innowacyjna konstrukcja, która dopiero co wchodzi na rynek. No i do tanich nie należy... W przeliczeniu na złotówki za podstawową wersję i8 trzeba przygotować 574 tysiące.

Jeżeli ciekawi Was jak ma wyglądać motoryzacja przyszłości to zapraszamy do bliższego zapoznania się z BMW i8 w naszym obszernym artykule.

Peugeot 807

Peugeot 807 - 23 szt.

W takim zestawieniu jest miejsce dla dwóch typów samochodów - aut luksusowych sprzedawanych w kosmicznych cenach, które siłą rzeczy trafiają do nielicznych i aut, którym na danym rynku po prostu nie idzie. Do tej drugiej kategorii musimy zaliczyć Peugeota 807. Francuzi sprzedali w Niemczech tylko 23 sztuki tego modelu. Powodem niepowodzenia może być fakt, że 807 to już leciwa konstrukcja (premiera w 2002 roku).

Fiat Forino

Fiat Fiorino - 26 szt.

O trzy sztuki lepszym wynikiem może "pochwalić się" mały, praktyczny dostawczak z włoskiego Fiata. Fiorino, znany również pod nazwą Qubo wszedł do produkcji w 2007.

Infinity Q50

Infiniti Q50 - 28 szt.

Niemiecki rynek to mało urodzajny grunt dla Japończyków, zwłaszcza dla ich luksusowych marek. W ojczyźnie trudno rywalizować z Mercedesem, BMW czy Audi.

Peugeot 4008

Peugeot 4008 - 28 szt.

Miejski crossover z koncernu PSA również nie nadąża za konkurencją. W czerwcu 2014 roku nad Renem i Łabą pojawiły się tylko 28 nowe 4008-ki. Bezpośrednich rywali próżno szukać w naszym zestawieniu.

Lexus CT

Lexus CT - 29 szt.

Lexus ma podobny problem co Infiniti - na swoim rodzimym rynku wielka niemiecka trójka jest bezlitosna. Niemcy po prostu nie chcą kupować innych aut. Lexusowi udało się sprzedać tylko 29 hybrydowych CT.

Chevrolet Orlando

Chevrolet Orlando - 29 szt.

Chevrolet już w 2015 opuści Europę i chyba nie można się Amerykanom z GM dziwić tej decyzji. Na największym europejskim rynku sprzedali tylko 29 sztuk praktycznego minivana Orlando. A przecież Chevrolety to jedne z najtańszych samochodów, ich sprzedaż powinna być więc znacznie wyższa.

Volvo S80

Volvo S80 - 29 szt.

Mniej niż 30 samochodów sprzedali również Szwedzi z Volvo. Nieniemiecka limuzyna na niemieckim rynku? Trudne zadanie dla dealerów.

Add comment