REKLAMA

Kupno auta polesingowego - czy takim autom można zaufać?

autotrader.pl

Na nienajlepszą opinię aut poleasingowych wpływa szeroka, zła sława głównych użytkowników takich pojazdów, czyli  przedstawicieli handlowych. A przecież to nie jedyni użytkownicy tych aut!

Auta poleasingowe w TM Flota >> 

Serwisowane w ASO

Kluczem do sukcesu jest świadomość skąd auto pochodzi i do jakich celów było używane. Jeżeli taką wiedzę już posiadamy to można się pokusić o kupno takiego auta, ponieważ ma ono całkiem sporo do zaoferowania. Przede wszystkim, jego dużym plusem jest serwisowanie w Aso. 

To duża wartość, nawet jeżeli bierzemy pod uwagę auta o tak nadwyrężonej eksploatacji jak samochody firmowe. Całość napraw z pewnością jest udokumentowana. Zwłaszcza takie szczegóły jak naprawy blacharskie, na które tego typu pojazdy są bardzo narażone. 

Najlepiej z jazdą próbną

Lepiej nie kupować kota w worku i auto wziąć na jazdę próbną. Wtedy można się przekonać w jakim stanie znajduje się samochód. Auta poleasingowe najlepiej szukać na stronach specjalnych komisów, które przed przygotowaniem oferty, sprawdzają auto i oferują następnie kilkumiesięczną gwarancję w formie darmowego asssistance, nawet na 12 miesięcy! 

Bywają komisy oferujące nawet dożywotnią gwarancję na naprawy blacharskie ufając w jakość oferowanych samochodów. To bardzo korzystne warunki, patrząc przez pryzmat całego rynku samochodów używanych.

Zdrowy rozsądek - najlepszym doradcą

Chcąc się skusić na auto poleasingowe lepiej nie ryzykować z najtańszymi modelami. Auta w klasach niskich średnich to standardowe środki transportu przedstawicieli handlowych. 

Natomiast pojazdy oferowane od 25 tysięcy w górę, mogą być bardzo dobrą ofertą. Używane do tej pory jako auta dla specjalistów bądź menadżerów, posiadają zużycie podobne do tego prywatnego.

Decyzja należy do Ciebie!

Add comment