REKLAMA

Te auta używane kochają Polacy - ranking najczęściej kupowanych aut używanych w Polsce

Opel Astra

Opel Astra (Autotrader.pl)

Najnowsze wyniki sprzedaży ujawniła Grupa Aures Holdings, zarządzająca siecią komisów AAA Auto. Z danych można wyciągnąć ciekawe wnioski. 

Ciekawy pierwszy kwartał 2018

Pierwsze trzy miesiące przyniosły wyjątkowo ciekawe wyniki. Na polskim rynku najpopularniejszym autem używanym był Opel Astra, zupełnie deklasując najczęściej wybierany model zeszłego roku czyli Forda Focusa.

Na drugim miejscu znalazła się Skoda Fabia, co jest potwierdzeniem umacniania się marki Skoda na rynku środkowo-wschodnim Europy. Skoda Octavia zajmuje pierwsze miejsca w rankingu w Czechach i na Słowacji. 

Najlepiej sprzedające się samochody w sieci AAA Auto w I kwartale 2018 roku:

  1. Opel Astra
  2. Skoda Fabia
  3. Ford Focus
  4. Skoda Octavia
  5. Renault Clio
  6. Volkswagen Golf
  7. Renault Megane
  8. Ford Mondeo
  9. Volkswagen Passat
  10. Nissan Qashqai

Dużym zainteresowaniem może się cieszyć marka Opel, której zainteresowanie wzrosło o 90 procent względem analogicznego czasu rok temu. Nieco mniejszym zainteresowaniem może się pochwalić za to Skoda i Renault. To własnie do tych czterech marek należy rynek samochodów używanych w pierwszym kwartale w Polsce, Czechach, Słowacji i Węgier. 

Ilość sprzedanych aut

Ewidentnie sprzedaż aut skoczyła w ostatnich miesiącach w Polsce. Informował o tym już CEPiK na początku stycznia, gdy podsumowywał poprzedni rok. Tegoroczny sezon zapowiada się dla branży równie obiecująco.

Jak informuje AAA Auto w pierwszym kwartale roku sprzedano już 19 tysięcy aut, co jest wzrostem o 9 procent z analogicznym okresem zeszłego roku. 

Średnia miesięczna sprzedaż przekroczyła w tym roku 6400 samochodów, przy czym w marcu pierwszy raz przekroczyliśmy granicę 7192 aut. 

- powiedziała Karolina Topolovam Dyrektor Generalna AURES Holdings. 

Add comment