REKLAMA

9. Jak dbać o felgi, by cieszyć się nimi przez lata?

fot. YouTube)

Głównym problemem w przypadku utrzymania alufelg w czystości jest bród. Ale nie kurz i błoto z ulicy, a pył powstający podczas zużywania się okładzin hamulcowych. Osadza się na kołach i jeśli regularnie ich nie czyścimy, z czasem staje się coraz trudniejszy do usunięcia i przyczynia się do szybszej korozji. Na szczęście na rynku są preparaty do usuwania takich zanieczyszczeń. Podczas ich stosowania należy pamiętać, aby stosować się do zaleceń producenta. Po zastosowaniu środków czyszczących felgi należy obficie spłukać wodą. Inaczej może dojść do uszkodzenia powłok ochronnych.

Regularne mycie zimą pozwala usuwać na bieżąco sól drogową, co wydłuża ich żywotność. Najlepsza w tym celu jest myjka ciśnieniowa, ale należy pamiętać o utrzymywaniu odpowiedniej odległości głowicy myjki od felgi (co najmniej 10-15 cm). Mniejsza odległość może doprowadzić do uszkodzenia powłok zabezpieczających. Do mycia kół powinno się używać wody z mydłem, względnie np. środka do mycia naczyń. Niestety są one skuteczne jedynie, gdy koła są myte często i regularnie. Należy unikać żrących środków czyszczących oraz szczotek mogących zniszczyć lakier obręczy, zwłaszcza aluminiowej.

Dobrym sposobem na zabezpieczenie przed zimą jest położenie warstwy wosku. Przed tą czynnością musimy dokładnie umyć koła i je osuszyć. Zaleca się odnawianie powłoki co kilka tygodni.

Add comment