REKLAMA

Ekspres ciśnieniowy do 3000 zł - TOP 3 polecane modele

Jak przygotować aromatyczną kawę? Znacznym ułatwieniem będzie skorzystanie z ekspresu ciśnieniowego! Taki sposób jej zaparzania wydobędzie naturalny smak i aromat. Nie dziwi więc popularność ekspresów wykorzystujących wysokie ciśnienie. Dobrze jednak zadawać sobie sprawę, że pod tą nazwą kryje się więcej niż jeden rodzaj urządzenia. Czym się różnią ekspresy ciśnieniowe automatyczne, kolbowe i kapsułkowe oraz który z nich będzie najlepszy? Czas uważniej im się przyjrzeć i wybrać najciekawsze propozycje!

Rodzaje ekspresów ciśnieniowych - jaki jest najlepszy?

Szukając odpowiedniego ekspresu do kawy, dobrze zastanowić się, jaki napój najbardziej lubimy oraz ile filiżanek dziennie przygotowujemy. Pozwoli to ocenić, który z rodzajów ekspresów będzie najlepszym wyborem. Ekspres kapsułkowy jest prosty w obsłudze i zajmuje na blacie niewiele miejsca. Jeśli jednak pijemy dużo kawy, może być mało opłacalną inwestycją - koszt jednostkowy kawy z kapsułki jest znacznie wyższy niż tej przygotowanej z kawy ziarnistej lub mielonej. Lepszą inwestycją w dłuższym wymiarze czasu będzie ekspres ciśnieniowy automatyczny lub kolbowy.

Ekspres kolbowy to dobre rozwiązanie dla koneserów, którzy chcą być zaangażowani na każdym etapie przygotowania napoju. Mocną stroną urządzenia tego typu jest również jego niewielki rozmiar oraz stosunkowo niska cena w porównaniu z ekspresami automatycznymi. Trzeba jednak mieć na uwadze, że przy tym rodzaju sprzętu należy zaopatrzyć się w młynek elektryczny do kawy, by mielić ziarna według swoich preferencji.

Ekspres ciśnieniowy automatyczny to wygodny sposób na aromatyczny napój. Wystarczy kilka dotknięć przycisków, by przygotować ulubioną kawę - czarną lub mleczną. Młynek jest tutaj wbudowany, możemy więc użyć ulubionej mieszanki ziaren. Dobrze pamiętać, że komfort ma swoją cenę - za takie urządzenie zapłacimy zwykle kilka tysięcy złotych. Ekspresy tego rodzaju zajmują też sporo miejsca na kuchennym blacie. Dysponując budżetem do 3000 zł, możemy jednak wybierać spośród ciekawych modeli automatycznych, które okażą się z pewnością trafną inwestycją!

Czym się kierować przy zakupie takiego sprzętu? Warto zwrócić uwagę na:

 • moc;
 • ciśnienie;
 • automatycznie przygotowywane kawy;
 • możliwość personalizacji i zapisywania ustawień;
 • generowany hałas;
 • wielkość pojemnika na wodę;
 • wygodne sterowanie;
 • generowany hałas;
 • atrakcyjny design.

Przeglądając te parametry, łatwiej wyselekcjonować warte uwagi ekspresy!

Polecane ekspresy do 3000 zł - jaki model wybrać?

Mając budżet rzędu 3000 zł, możemy postawić na ekspresy ciśnieniowe automatyczne czołowych producentów, takich jak Philips, Siemens czy DeLonghi. Które modele będą najlepszym wyborem?

 • PHILIPS 3200 Series LatteGo Premium EP3243/50 - świetnie oceniany ekspres z rewolucyjnym systemem spieniania mleka LatteGo. Pojemnik na mleko łatwo podłączyć i odłączyć, by przechowywać w lodówce, można go też myć w zmywarce. Sprzęt pozwoli przygotować pięć rodzajów kaw, które łatwo wybrać dzięki intuicyjnemu panelowi sterowania. Funkcja „Moja kawa" pozwala personalizować przygotowywany napój, a wybrane ustawienia są zapamiętywane.
 • SIEMENS TE653M11RW EQ.6 plus s300 - zbierający pozytywne recenzje model, który pozwoli przygotować kawy zarówno czarne, jak i mleczne - i to za pomocą jednego przycisku (funkcja oneTouch). Miłośnicy mocniejszej kawy docenią funkcję aromaDouble Shot, która pozwoli cieszyć się wzmocnionym napojem, ale bez posmaku goryczki.
 • DE LONGHI Dinamica Plus ECAM370.70.B - propozycja od marki nawiązującej do najlepszych włoskich tradycji parzenia kawy. Łatwo wybrać ulubiony napój za pomocą kolorowego, dotykowego ekranu. Miłośnicy cappuccino i innych kaw mlecznych docenią perfekcyjny system spieniania mleka LatteCrema, który pozwala stworzyć perfekcyjną piankę. Ekspres pozwoli przygotować jednocześnie dwie filiżanki espresso, a funkcja „Statystyki" da pogląd na to, jakie napoje najczęściej pijemy!

Ekspresy ciśnieniowe w sklepie MediaMarkt to wiele świetnie ocenianych sprzętów od czołowych producentów. Jeśli chcemy postawić na wygodę przygotowania ulubionej kawy, ekspres ciśnieniowy automatyczny będzie najlepszym wyborem! Budżet do 3000 zł pozwala wybierać spośród wielu innowacyjnych propozycji.

Add comment