REKLAMA

Ford Focus - segment C

Ford Focus

Focus zadebiutował w 1999 roku zastępując niezbyt już kochanego Escorta. Nowy model był niemal rewolucyjny, świetnie się prowadził i pozbył się wielu natarczywych dolegliwości poprzednika. Do tego był obszerny w środku i oferowany w wielu wariantach nadwoziowych. Mówiąc wprost, każdy znajdzie coś dla siebie.

Z biegiem lat pierwsza generacja Focusa dała się poznać jako samochód całkiem bezawaryjny. Ewentualne awarie nie nastręczają mechanikom problemów, a duża liczba tych aut na drogach powoduje, że z częściami nie ma problemu ? dostępna jest duża liczba zamienników. Poważnym problemem jest szybko postępująca korozja (choć nie we wszystkich egzemplarzach). Jak się już pojawi zjada łakomie poszczególne elementy karoserii. Ale jeśli znajdziemy zadbany egzemplarz, kilka lat eksploatacji jeszcze przed nami.

Podstawowy silnik benzynowy 1.4 nie był zbyt popularny, klienci o wiele chętniej wybierali silnik 1.6 - jego 100 KM jest w pełni wystarczające. Silniki wysokoprężne mogą być wyeksploatowane, w ich przypadku dobrze poszukać wysokich wersji wyposażenia, to zmniejszy ryzyko, że kupimy auto użytkowane niegdyś w firmie.

Ford Focus - Ogłoszenia

Ford FocusFord Focus

Ford FocusFord Focus Tournier

Ford FocusFord Focus

Ford FocusFord Focus

Add comment