REKLAMA

Jak je sfinansować?

Lifting Renault Megane

Kredyt, a może leasing - jaką metodę finansowania wybrać przy zakupie samochodu firmowego? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na tak zadane pytanie. Przedsiębiorca sam musi podjąć trud i uzyskać informacje odnośnie kosztów ewentualnego kredytu w porównaniu do dostępnych metod leasingu. Dużo zależy od oferty kredytowej, leasingowej, ceny samochodu i jego wieku. Czasem może się okazać, że zakup samochodu nowego w dłuższym leasingu jest bardziej opłacalny, niż zakup samochodu używanego. Wszystko zależy od okresu, w jakim zamierzamy eksploatować auto firmowe.

Renault Kangoo - Ogłoszenia

Najlepszą metodą zakupu samochodu firmowego wydaje się leasing, za którym przemawiają choćby o wiele prostsze kryteria, niż w przypadku kredytu, mniej formalności i krótszy czas ich załatwiania. Niestety pełne możliwości leasingu będą dostępne jedynie przy zakupie samochodów nowych. Trzeba pamiętać, że zakup na tzw. fakturę VAT nie daje możliwości odliczenia podatku oraz wyboru bardziej korzystnego finansowo leasingu operacyjnego, a jedynie leasingu finansowego.

Decydując się na zakup samochodu używanego w leasingu musimy liczyć się z wyższymi kosztami leasingu oraz z dużo wyższą kwotą wkładu własnego (minimum 10%), w stosunku do wkładu przy zakupie samochodu nowego (czasem wystarczy tylko 1%).


ZOBACZ TAKŻE:

Auta dostawcze dla firm | Przegląd rynku

Add comment