REKLAMA

Kamerki samochodowe - ratunek w kryzysowej sytuacji czy zbędny dodatek?

kamerka samochodowa

kamerka samochodowa (materiały prasowe)

Kamery samochodowe - szeroka gama zastosowań

Wideorejestratory służą do pomiaru prędkości oraz rejestracji obrazu. Niektóre kraje ze względu na ochronę danych osobowych zakazują używania tego sprzętu i dopuszczają jedynie GPS. W Polsce możemy spokojnie korzystać z kamer samochodowych.

Po wyposażeniu pojazdu w to urządzenie, prowadzący auto może nagrywać pokonywaną trasę, a wideo jest zapisywanie na karcie pamięci. Jak można zauważyć powyżej, kamery samochodowe mają naprawdę wiele zastosowań. Warto wspomnieć o kilku z nich.
Kryzysowa sytuacja - po raz kolejny o tym wspominamy, ale to chyba najważniejsze zastosowanie tego typu urządzeń. Przydają się w szczególności w momencie, kiedy potrzebujemy dowodu z niebezpiecznego zdarzenia, które miało miejsce na drodze podczas jazdy lub na parkingu, kiedy okazuje się, że pojazd posiada wgniecenia i rysy i nie jesteśmy w stanie dotrzeć, kto jest winowajcą. Nagranie można wykorzystać w celu udowodnienia swojej niewinności, podczas bezprawnego zatrzymania oraz walczyć o odszkodowanie u ubezpieczyciela. Kamerka to gwarancja bezpieczeństwa, a jak mówi mądre polskie powiedzenie: "lepiej dmuchać na zimne".

Dzięki kamerkom samochodowym może poprawić również styl oraz bezpieczeństwo jazdy. Nagranie z trasy można wykorzystać w celach edukacyjnych. Warto również wspomnieć o tym, że nagrana i zapisana trasa, będzie mogła być w przyszłości odtworzona. Dzięki kamerze w samochodzie możemy utrwalić piękne widoki, których będziemy świadkami na trasie. To naprawdę ciekawa pamiątka z podróży.

Full HD - jaka powinna być kamera samochodowa?

Kupując sprzęt do samochodu, trzeba zwrócić uwagę na kilka aspektów, które są niezbędne do prawidłowego działania wideorejestratora. Oto najważniejsze cechy kamerek samochodowych:

  • rozdzielczość nagrania - wyższa rozdzielczość nagrania pozwala zarejestrować więcej szczegółów. Dzięki temu ewentualny dowód w postaci wideo będzie w lepszej jakości. Większa rozdzielczość to także większy rozmiar pliku, więc potrzeba więcej miejsca na nośniku.
  • jasność obiektywu - podczas zakupów należy szukać produktów z mniejszą wartością przysłony, która odpowiada za ilość światła padającego na matrycę. Im więcej tego światła, tym lepsza jakość nagrań przy słabym oświetleniu oraz w nocy,
  • szeroki kąt widzenia - im większa wartość, tym szerszy obraz zostanie zarejestrowany przez urządzenie. Optymalna wartość to 140-170 stopni.
  • rodzaj soczewki - w przypadku kamerki samochodowej ważna jest również soczewka, a konkretnie materiał, z której jest wykonana. Warto wybierać obiektywy szklane,
  • płynność nagrań - kupując rejestrator jazdy, należy zwrócić uwagę na ten aspekt. Przy wartości 30 kl./sek, będziemy w stanie odczytać numery rejestracyjne auta poprzedzającego, nawet przy dużej prędkości.

Urządzenia służące do nagrywania w trakcie jazdy posiadają różne funkcje. Wśród nich możemy wymienić tryb nocny oraz tryb parkingowy. W przypadku tego pierwszego rejestrator jazdy jest wyposażony w diody LED, które gwarantują wysoką jakość wideo w nocy. Z kolei ten drugi tryb sprawia, że wideorejestrator samochodowy przechodzi w stan czuwania. W momencie uderzenia w pojazd zaczyna nagrywać.

Ile kosztują rejestratory jazdy? Ceny są bardzo zróżnicowane. Możemy znaleźć modele za 200 złotych, a także takie, za które będziemy musieli zapłacić 800-900 złotych. Wszystko zależy od jakości urządzenia, liczby funkcji, parametrów. Warto pamiętać, że kamery możemy również kupować na raty.

Kamerki samochodowe - przydatne w aucie każdego kierowcy

Kamera samochodowa, jej zalety, zastosowania, możliwości, aspekty prawne to temat rzeka. Rejestratory cieszą się od dłuższego czasu sporym zainteresowaniem, ponieważ przychodzą z pomocą w trudnym momencie. Nagranie możesz wykorzystać w różnych celach. Sprawdź ofertę i przekonaj się sam.

Add comment