Podpis zdjęcia
Firmy transportowe inwestują w systemy telematyczne i w najpopularniejszą usługę, czyli monitoring GPS coraz częściej powiązany z technologiami przeznaczonymi do regularnego oszczędzania paliwa na poziomie całej floty. Dlaczego warto postawić na rozbudowany monitoring GPS, a przez to wygenerować znaczące oszczędności na paliwie, niestety nieustannie drożejącym i zagrażającym prowadzeniu działalności operacyjnej? Poniżej kilka wskazówek dla firm, które wahają się nad wyborem systemu telematycznego.
Praktyczny scenariusz wykorzystania monitoringu GPS na podstawie usługi Webfleet
Webfleet to jeden z najpopularniejszych systemów telematycznych z funkcją monitoringu GPS dla niewielkich i bardzo dużych flot. Co taka technologia umożliwia?
- kompletowanie informacji w czasie rzeczywistym o stanie floty,
- eliminację nieuzasadnionego wykorzystania samochodu firmowego,
- analizowanie stylu jazdy, co przekłada się na oszczędności paliwa do około 20% według wewnętrznych statystyk marki,
- integrację z programami do obsługi klientów,
- lepsze przydzielanie zadań kierowcom znajdującym się najbliżej kontrahenta.
W jaki sposób system telematyczny wpływa na funkcjonowanie przedsiębiorstwa transportowego?
Monitoring pojazdów GPS nie tylko oszczędza paliwo, ale zmienia niektóre przyzwyczajenia kierowców. Większość firm dzięki systemom telematycznym eliminuje nieautoryzowane zmiany trasy, drastyczne przestoje i złe przydzielanie zadań. W systemie Webfleet pozycja kierowca pojawia się w czasie rzeczywistym, dynamicznie. System może też informować o kwestiach takich jak styl jazdy czy stan techniczny poszczególnych pojazdów flotowych. Aplikacja do zarządzania flotą zapewnia większą precyzję prowadzenia pojazdu dostawczego, osobowego, ciężarowego. Sprawia, że flota zużywa mniej paliwa (w granicach 20 – 30%), a to wartość budująca konkurencyjność biznesu transportowego.
Dlaczego Webfleet?
- bezpłatne testowanie całego systemu z możliwością naturalnego przedłużenia,
- monitorowanie pojazdów zapewnia przy okazji dowód dostawy,
- szansa na porównanie wszystkich tras i optymalizację transportu w przyszłości,
- znaczący wpływ na działalność operacyjną,
- lepszy kontakt z kierowcami,
- oszczędności na paliwie i serwisie samochodów,
- przystosowanie do niewielkich oraz największych flot,
- stała aktualizacja systemu o nowe zmiany prawne i wymagania ustawowe,
- szacowanie warunków dojazdu w dowolnej lokalizacji krajowej lub zagranicznej.
A to zaledwie początek zalet systemu Webfleet, który doceniany jest przede wszystkim za obniżenie kosztów eksploatacyjnych floty firmowej. To powracający problem w branży transportowej. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi cyfrowych można poprawić funkcjonowanie firmy w wielu jej obszarach, co bezpośrednio przekłada się na uzyskiwanie lepszych wyników finansowych.