REKLAMA

Już nigdy nie spóźnisz się na wywiadówkę dziecka - sportowe auta za rozsądną cenę na Dzień Ojca

Mercedes Benz SLK

Mercedes Benz SLK (materiały prasowe / AAA Auto)

Jeżeli jesteś ojcem, zapewne wielokrotnie zastanawiałeś się nad kupnem auta o większej mocy. Oto poradnik ze specjalną dedykacją dla ojców. 

Auta używane o sportowym charakterze

Oczywiście kupno auta używanego to kwestia bardzo indywidualna. Nawet bardzo awaryjny model można nabyć w bardzo dobrym stanie i będzie służył bez żadnego problemu. 

Ale są modele bardziej popularne, na które warto zwrócić uwagę w pierwszej kolejności. Wśród aut sportowych za rozsądną cenę można wymienić, chociażby Peugeota RCZ 1.6 THP. Pojazd wprost stworzony na weekendowe wypady, gdzie można silnik trochę pomęczyć w przeciwieństwie do codziennej nudnej eksploatacji. 

Peugeot RCZPeugeot RCZ materiały prasowe / AAA Auto

Peugeot RCZ ma mocny 200-konny silnik, dwa miejsca z tyłu oraz osiąga maksymalną prędkość 235 km/h. Idealne połączenie dla taty, który dzieci kocha, ale lubi również mocniej nadepnąć na pedał gazu. Podobne osiągi posiada również Mercedes Benz SLK, na którego również warto zwrócić uwagę w czasie poszukiwań. 

Volkswagen Passat CC 2.0 TSIVolkswagen Passat CC 2.0 TSI materiały prasowe / AAA Auto

Innym bardzo popularnym modelem jest Volkswagen Passat CC 2.0 TSI. Jego zdecydowane atuty, to przede wszystkim 200-konny silnik potrafiący wyciągnąć nawet 230 km/h. To duże osiągnięcie, posiadając tyle miejsca dla pasażerów i mając ogromny bagażnik. Nigdy nie spóźnisz się już na wywiadówkę! 

Mini Clubman Cooper SMini Clubman Cooper S materiały prasowe / AAA Auto

Mini Clubman Cooper S - to auto posiada niesamowity styl, ale i moc pod maską. Nazwa Mini nie do końca pasuje do pojemnego wnętrza, gdzie jako tata zmieścić całą rodzinę łącznie z psem i teściową. Jego maksymalna prędkość to 220 km/h. Nikt już nie powie, że jesteś ślamazarnym rodzicem. 

Volkswagen Polo GTIVolkswagen Polo GTI materiały prasowe / AAA Auto

Jeżeli chcesz być turbo tatą, możesz przemyśleć kupno Volkswagena Polo GTI. To idealne auto z mocą, które sprawdzi się i w dynamicznej jeździe po mieście i szybkich sprintach weekendami. Przy maksymalnej prędkości 230 km/h zawsze zdążysz dzieci podrzucić do szkoły! 

Nie wszystkie samochody sportowe są drogie. Jeśli zależy nam przede wszystkim na jak największej radości z jazdy i dawce emocji, dobrym wyborem są samochody używane, które zostały rzetelnie sprawdzone pod względem technicznym. Popularne modele używanych aut sportowych na ogół są bardzo dobrze wyposażone, a co ważniejsze utrzymują swoją wartość w czasie.

- powiedział František Švec, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce

Są drogie... w użytkowaniu

Samochody sportowe są drogie nie tylko w salonie, ale także po jego opuszczeniu. Koszty ich eksploatacji mogą być wysokie: zużycie paliwa, serwis, części, koszty ubezpieczenia są znacznie wyższe niż w przypadku np. samochodów rodzinnych.

Jedną z dobrych informacji dla nabywców aut sportowych jest fakt, że znacznie wolniej tracą one na wartości. Osoby decydujące się na zakup takiego auta bardzo często realizują go na rynku aut używanych, co powoduje, że modele „trzymają” ceny, ponieważ jest na nie stały popyt.

Z naszych danych sprzedażowych wynika, że używane auta sportowe są wybierane jako drugie w kolejności, po mniejszych modelach aut rodzinnych i trzecie w gospodarstwach domowych.

- dopowiada František Švec, Dyrektor Generalny AAA AUTO w Polsce. 

Źródło: AAA Auto

Add comment