REKLAMA

Peugeot 206 CC - wandalom wbrew

Fot. Autotrader.pl

To jedyny w naszym zestawieniu model typu coupe-cabrio, czyli samochód wyposażony w składany, ale sztywny dach. Jest to duża zaleta, szczególnie jeśli auto użytkowane jest w zbliżonym do polskiego klimacie. W naszym kraju lato bywa bardzo gorące i.. bardzo krótkie, a deszczowych dni zdaje się przybywać z roku na rok. Twardy dach sprawia, że zamiast patrzeć jak samochód kurzy się w okresie jesienno-zimowym, możemy używać go przez cały rok. Poza tym, sztywny dach to również spokojniejszy sen właściciela, który zmuszony jest zostawiać swoje auto zaparkowane na ulicy.

Rozwiązanie to ma niestety przynajmniej jedną wadę - bardzo ogranicza, wspominaną już, ilość miejsca w bagażniku. Różni producenci, z różnym skutkiem radzą sobie z tym problemem. W przypadku Peugeota, przy złożonym dachu, przestrzeń bagażowa wynosi zaledwie 150 litrów. To naprawdę niewiele.

206 CC dostępny jest z dwoma silnikami do wyboru. Mniejszy z nich ma pojemność 1,6 l i moc 109 KM. Pozwala on rozpędzić auto do setki w czasie 11,2 km/h i podróżować z prędkościami dochodzącymi do 193 km/h. Jeśli to nie wystarczy, można wybrać jednostkę dwulitrową o mocy 138 KM. Sprint do setki trwa wtedy tylko 9,3 sek. a prędkość maksymalna wynosi 204 km/h.

Jeśli potrzebujecie czegoś większego, na pomoc przybywa stylowy Saab.

Peugeot 206 CC - ogłoszenie

Peugeot 206 CC - koszt części zamiennych

Peugeot 206 CC

Peugeot 206 CC

Peugeot 206 CC

Peugeot 206 CC

Add comment