REKLAMA

Sprawdź zanim kupisz!

Rozbieżności pomiędzy stanem technicznym deklarowanym w ogłoszeniu, a stanem faktycznym sprzedawanego auta to jeden z najczęstszych problemów, z jakim borykają się kupujący, szukający auta używanego. Szacuje się, że nawet 95% handlarzy aut dopuszcza się oszustw. Zatajane przed potencjalnymi kupującymi prawdy o autach, którymi dysponują, to zupełnie standardowe praktyki na polskim rynku aut używanych od wielu lat.

Najczęściej nieprawdą jest, że auto jest bezwypadkowe, elektryka jest w pełni sprawna, nic nie stuka w zawieszeniu, a silnik chodzi jak szwajcarski zegarek.

Jest szansa by to zmienić!

Właśnie startuje innowacyjny portal www.autotesto.pl będący wizytówką firmy OK-MOTO sp. z o.o. Zrzeszona w ten sposób Sieć Niezależnych Ekspertów Samochodowych zajmuje się weryfikowaniem stanu używanych aut wystawionych w ogłoszeniach i na aukcjach internetowych. Dzięki usłudze, niezależni eksperci są w stanie do 24h od zgłoszenia, dojechać na oględziny samochodu i sprawdzić jaki jest faktyczny stan pojazdu versus to co ogłoszeniodawca o nim pisze.

Sieć tworzą rzeczoznawcy i mechanicy  samochodowi, pasjonaci dla których motoryzacja jest "oczkiem w głowie", a także osoby znające się na autach i aktywnie pomagające ludziom w weryfikacji stanu aut używanych na forach internetowych.  Łącznie jest to ponad 200 osób w całej Polsce, a docelowo ma być ich nawet 400.

Z każdym dniem i przy każdym kolejnym zamówieniu kolejny handlarz dowiaduje się, że istnieje taka usługa. Zaczynają bać się udostępniać auta  do oględzin takim ekspertom. "W niektórych regionach kraju spotykamy się nawet w ponad 30% przypadków z odmową, gdy pytamy czy możemy zweryfikować stan auta". Już sama ta informacja daje do myślenia naszym klientom i najczęściej zaczynają się rozglądać za innym pojazdem. Liczymy,  że wpłynie to po prostu na zaprzestaniu procederu robienia z Polski złomowiska Europy" mówi prezes zarządu spółki OK-MOTO Sp. z o.o. Grzegorz Łoboda, będącej właścicielem firmy autotesto.

W 24 godziny od zamówienia usługi otrzymasz pełny raport na temat stanu Twojego potencjalnego auta. To szczegółowa analiza faktycznego stanu pojazdu versus to co ogłoszeniodawca o nim napisał. Raport zawiera m.in. pomiary lakieru każdego elementu karoserii, weryfikację czy wymieniane były w pojeździe szyby, informacje na temat świateł, informacje odnośnie stanu opon i silnika, stan elementów kokpitu oraz tapicerki, a także prawdopodobne naprawy, jakie będzie trzeba wykonać w najbliższym czasie i wiele wiele innych. Raport wzbogacony jest obszerną galerią zdjęć .

Wykonane pomiary i badania są podsumowywane fachowymi aczkolwiek napisanymi w przystępnym języku komentarzami  eksperta autotesto.pl .

Dla osób chcących zakupić pojazd używany, to usługa, która wyraźnie zaprocentuje. Dziś częstą praktyką jest przemierzanie nawet pół Polski po to, aby obejrzeć auto wyglądające wzorowo na zdjęciach. Często, podświadomie (bo pokonaliśmy 300 km w jedną stronę) auto kupujemy nie widząc wielu wad. Kierujemy się emocjami. Skoro już przyjechałem i nie jest aż tak źle to kupię Zamiast wydawać kilkadziesiąt tysięcy złotych na samochód i kilkaset złotych na dojazd, warto wydać o wiele mniej, po to aby sprawdzić, czy warto w ogóle fatygować się by osobiście obejrzeć interesujący nas samochód z ogłoszenia.

Niezależny raport autotesto.pl stworzony na podstawie oględzin fachowców, pozwoli podjąć właściwą decyzję.

Jak pokazują statystyki w większości przypadków po prostu nie warto . Jeszcze :) Może dzięki takiej usłudze niedługo się to zmieni!

Polub stronę autotesto.pl na Facebooku

Materiały partnerów

Pokrowiec na oponę

Mio Combo 5107 LM

Thule Proride 591

Add comment