REKLAMA

Toyota MR2 - z silnikiem w centrum uwagi

Fot. Autotrader.pl

Pierwsza generacja tego sportowego, dwuosobowego auta pojawiła się jeszcze w 1984 r., a ostatnie egzemplarze wyjechały z fabryki 13 lat później. W kwocie około 25 tys. zł można już znaleźć egzemplarz z najnowszej, trzeciej generacji. Oczywiście Ci, do których bardziej przemawiają charakterystyczne otwierane światła "dwójki", spokojnie znajdą w tej cenie zadbany model.

Mały sportowiec Toyoty chwalony jest za świetne właściwości jezdne (szczególnie ostatnia odsłona modelu). Co prawda, jak na samochód z centralnie umieszczonym silnikiem przystało, MR2 wykazuje skłonności do nadsterowności, lecz jest to kolejny smaczek, który umila podróżowanie tym autem. Pod maską pracuje 140-konne VVTi o pojemności 1,8l, które w zupełności wystarcza do dobrej zabawy.

Chociaż wygląda na strasznego mikrusa, podróżowanie MR2-ką nie jest kłopotliwe, a miejsca w kabinie jest pod dostatkiem. Pod warunkiem, że nie jesteśmy zawodowymi koszykarzami. Właściciele chwalą też auto za iście "japońską" jakość wykonania. Co ciekawe, sportowy Japończyk wcale nie ma dużego apetytu na paliwo. 7,2 l/100km oraz zasięg około 650 km to całkiem przyzwoite wartości.

Nie znalazłeś nic dla siebie? A co powiesz na BMW pozbawione metki "dla dresiarza"?

Toyota MR2 za 23 500 zł

Toyota MR2 - koszt części zamiennych

Add comment