REKLAMA

10. Alfa Romeo 146

Alfa Romeo 146

Usterki: 41,9% egzemplarzy

W naszym zestawieniu opieramy się na danych Niemieckiego Stowarzyszenia Dozoru Techniczego (TUV), więc pewnie wielu zarzuci Niemcom promowanie własnej motoryzacji i uwypuklanie wad samochodów z innych krajów... Możliwe, że w jakimś stopniu tak jest, ale akurat w przypadku Alfy Romeo trudno dopatrywać się koloryzowania danych.

Alfę Romeo kojarzymy z pięknymi, niepowtarzalnymi samochodami, które często wzbudzają nasz zachwyt, ale równie często okazują się autami bardzo kapryśnymi. Zaczynamy od modelu dość leciwego. Alfa Romeo 146 (i jej trzydrzwiowa odmiana 145) miała premierę w 1994 roku, a produkcja trwała do roku 2001. Jednak na rynku wtórnym to wciąż dość popularne auto.

Niestety Alfa Romeo 146 potwierdza wszystkie stereotypy o marce z Półwyspu Apenińskiego. W "146-ce" lubi zepsuć się zawieszenie, silnik, układ kierowniczy i wiele innych elementów. Przy zakupie tej Alfy trzeba naprawdę uważać! Jednak oczywiście można trafić na zadbany egzemplarz, który rozbudzi w Was miłość do włoskiej motoryzacji. A jak mówi popularne przysłowie, kto nie jeździł Alfą nie może się czuć miłośnikiem samochodów.

Szukasz używanej Alfy? Sprawdź oferty

Alfa Romeo 146Alfa Romeo 146

Alfa Romeo 146Alfa Romeo 146

Alfa Romeo 145Alfa Romeo 145

Jakie nowości szykuje Alfa Romeo?

Add comment