REKLAMA

Tańsze tankowanie paliwa. Ceny i promocje na różnych stacjach benzynowych

Fot. Pixabay/JADE-MIchoko

 Fot. Pixabay/JADE-MIchoko (Fot. Pixabay/JADE-MIchoko)

Opłata paliwowa i wiele innych - co wpływa na cenę paliwa?

Na aktualne ceny paliw składa się wiele czynników. Wiele z nich ma charakter globalny, a inne zależą od polityki krajowych rządów. Wydobyta ropa naftowa trafia do rafinerii, gdzie jest przetwarzana na formę oleju, asfaltu oraz paliwa.

 

Cena produkcji to zaledwie połowa ceny paliw na stacji. Drugą część stanowi tzw. opłata paliwowa, podatek VAT oraz akcyza. Ostateczna kwota zależy od marży sprzedawcy. Zatem, gdy po wjeździe na stację zastanawiasz się, dlaczego jest tak drogo, powinieneś być świadomy, że ceny paliwa zależą od naprawdę wielu czynników.

Jak prezentują się aktualne hurtowe ceny paliw w Polsce?

Wiesz już, że na cenę paliwa na stacji ma wpływ wiele czynników. Zależy ona od stawki podatku VAT i akcyzy. Wpływają na nie także opłaty paliwowe. Jak wygląda obecna sytuacja w hurcie?

Według informacji podawanych przez Lotos cena hurtowa ze środy 28 lipca 2022 roku wynosiła:

  • benzyna bezołowiowa 95 - 6 520,00 zł/m3
  • benzyna bezołowiowa 98 - 7 158,00 zł/m3
  • olej napędowy EURODIESEL - 6 944,00 zł/m3
  • olej napędowy I Z-40 - 7 269,00 zł/m3
  • olej napędowy opałowy LOTOS RED - 5 704,00 zł/m3.

Średnie ceny paliw w Polsce - jak znaleźć tańsze paliwa?

Kierowcy robią, co w ich mocy, by znaleźć jak najtańsze paliwa. Prognozy na najbliższe miesiące wlewają małą nadzieję w serca posiadaczy pojazdów. Mamy dla Was dobrą wiadomość. Stacje benzynowe w całej Polsce starają się zachęcić, by korzystać z ich usług, dlatego oferują różnego rodzaju rabaty. Oto kilka z nich!

 

PKN Orlen

Orlen Vitay to sposób na zniżkę 30 groszy na litrze paliwa. W tym celu należy wejść w aplikację i pobrać kupon. Każdy użytkownik posiada trzy kupony na każdy miesiąc (lipiec i sierpień 2022 roku). Aplikację możesz pobrać ze sklepu Google Play lub AppStore (iOS). Zniżka nie obejmuje LPG.

Lotos

Klienci stacji Lotos mogą skorzystać z aplikacji Lotos Navigator, która pozwala im zatankować ze zniżką. Warunki skorzystania z promocji są bardzo podobne, jak przypadku stacji opisywanej powyżej. Wystarczy pobrać ze sklepu Google Play aplikację Lotos Navigator i dokonać rejestracji. Po wykonaniu tego zadania w aplikacji pojawią się trzy kupony - każdy na 50 litrów tańszego paliwa. Rabat trwa do 31 sierpnia 2022 roku. W każdym miesiącu do końca promocji możesz trzykrotnie skorzystać ze zniżki. Daje to 150 litrów tańszego paliwa dla każdego uczestnika programu miesięcznie. W promocji możesz zatankować paliwo PB 95, 98 lub olej napędowy. Nie obejmuje ona LPG.

 

Circle K

Promocja na paliwo jest oferowana w ramach programu lojalnościowego EXTRA. Wystarczy zarejestrować się w programie i zatankować 50 litrów, a do 48h otrzymasz specjalny voucher. Uprawnia on do zniżki 10 gr na każdym litrze paliwa (dla zwykłych paliw i LPG) lub zniżkę 15 groszy (paliwa miles PLUS – paliwa premium). Oprócz tego po zatankowaniu w sumie 100 litrów otrzymasz voucher na 50% rabatu na kawę lub hot doga, z kolei przy 150 litrach możesz zaoszczędzić na dowolnym programie myjni.

W okresie 2 (dwóch) miesięcy liczonych od dnia zarejestrowania pierwszego zakupu paliwa, możesz otrzymać maksymalnie dwa Vouchery rabatowe na Paliwo, dwa Vouchery rabatowe na Kawę lub Hot Doga i dwa Vouchery rabatowe na Myjnię. Po upływie dwumiesięcznego okresu możesz otrzymać kolejne dwa vouchery.

BP

 

Promocyjne ceny paliw znajdziesz również na BP. Aby móc skorzystać z rabatu, musisz mieć kartę PAYBACK. Wówczas otrzymasz 10 gr zniżki na paliwo. Dotyczy to PB 95, 98 i oleju napędowego. Rejestracja nowej karty lojalnościowej w serwisie PAYBACK jest równoznaczna ze wzrostem promocji do 30 gr na każdy litr. Możesz również liczyć na vouchery do kawiarni oraz myjni lub na hot doga.

Shell

Ceny z rabatem na Shell dotyczą paliw premium. We wtorki można tam zatankować do 100 litrów paliwa Shell V-Power 95 w cenie zwykłej benzyny 95. W czwartki taka sama promocja dotyczy paliwa premium Shell V-Power Diesel.

Szczegóły dotyczące cen paliw na poszczególnych stacjach znajdziesz w Internecie. Ceny detaliczne dostępne są również w mapach Google w systemie Android Auto.

 

 

 

Add comment