REKLAMA

Auto dla kobiety - samochody miejskie uwielbiane przez panie

fiat 500

fiat 500 (materiały prasowe)

Fiat 500 - mały samochód we włoskim stylu

Włoski samochód to idealne auto dla kobiety, która ceni sobie przede wszystkim oryginalność i styl. Stylistyka nawiązuje do klasycznych 500-setek ze słonecznej Italii. Jak na swoje niewielkie rozmiary, posiada dość przestronne wnętrze, a paniom może przypaść do gustu pozycja za kierownicą, ponieważ siedzi się wysoko. Co ciekawe, to cecha bardziej charakterystyczna dla aut typu SUV, a nie miejskich hatchbacków. Bagażnik o pojemności 185 litrów wystarczy na drobne zakupy, ale nie nada się raczej na dłuższe wyjazdy. Fiat to samochód prosty w obsłudze i w serwisowaniu. Pod tym względem polecany jest wariant z silnikiem o pojemności 1.2 l i mocy 69 km. Co prawda nie jest demonem prędkości, ale dobrze radzi sobie z tym małym autem.

Alfa Romeo Gulietta - jej design przyciąga kobiety

Pozostajemy przy włoskim temperamencie, a ten świetnie oddaje miejska Alfa Romeo, która debiutowała w 2010 roku i jest przykładem auta dla kobiet. Włosi popracowali nad niezawodnością swoich samochodów - model Gulietta jest w tej kwestii bardzo poprawny i nie wykazuje większych problemów technicznych. Bazuje na Fiacie Bravo II, ale jego wnętrze jest wykończone materiałami wyższej jakości. Na pochwałę zasługuje także system multimedialny. Modele dostępne na rynku wtórnym to głównie te wyposażone w silniki benzynowe. Stosunkowo łatwo znaleźć dobry egzemplarz pochodzący z polskiego salonu.

Toyota Yaris III - wzór auta miejskiego

Używany Yaris należy do grupy najbardziej popularnych samochodów w swoim segmencie i świetnie wpisuje się w upodobania pań. Jest nieco droższy niż inne auta tej klasy, ale nadrabia niezawodnym użytkowaniem, które jest jedną z głównych domen japońskiego producenta. Na uwagę zasługuje Yaris III w technologii hybrydowej. To jednostka napędowa 1.5 rozwijająca 100 koni mechanicznych. Świetnie poradzi sobie w mieście, a do tego gwarantuje niskie spalanie paliwa na poziomie poniżej 5 l na 100 km. Yaris ma dość przyzwoity bagażnik, którego bazowa pojemność to 286 l, a po złożeniu tylnej kanapy 1180 l - niezależnie od liczby drzwi.

Mazda 2 II - bezawaryjny samochód dla kobiet

Mazdę 2 docenią kobiety pragmatyczne, ponieważ należy ona do samochodów wykazujących się bardzo niską awaryjnością. W porównaniu do swojej poprzedniczki nabrała lekkości i znacznie "schudła" - jej masa własna jest niższa o 100 kg. W kabinie zastosowano plastiki dobrej jakości, które są dobrze spasowane i nie trzeszczą. Wnętrze może się podobać, a jego znakiem rozpoznawczym jest wysoko położony lewarek do zmiany biegów. Jednostki napędowe, jakie znajdziemy w tym modelu to autorskie benzyniaki Japończyków - silnik 1.3 (75-86 KM) i 1.5 (102-103 KM), a także wysokoprężne konstrukcje koncernu PSA o pojemności 1.4 (68 KM) i 1.6 (90-95 KM), które w nazewnictwie Mazdy zostały określone jako MZ-CD.

Citroen C3 II - niedoceniany wśród innych modeli

Używany francuski hatchback wyróżnia się w tłumie zaokrągloną linią, dzięki której w kabinie spokojnie zmieszczą się nieco wyższe osoby. Samochód ma wśród swoich zalet przestronny środek i ilość miejsca, która jest dość imponująca, jeśli weźmiemy pod uwagę segment auta. To odzwierciedla się również w wielkości bagażnika, który pomieści 305 l. Citroen kusi również ze względu na swoje ceny - porównując go do konkurencji jest tańszy o kilka tys. złotych, dzięki czemu mogą zdecydować się na niego kobiety, które mają nieco mniejszy budżet na auto. Używane egzemplarze można znaleźć już za 12 tys. złotych.

Opel Corsa E - przykład poprawnego samochodu

W przypadku Corsy trudno mówić o samochodzie, który zwala z nóg. Polubią ją kobiety, które cenią sobie prostotę i bezproblemowe użytkowanie. W porównaniu do swojej poprzedniczki - wersji D - auto nieznacznie się zmieniło - modele zyskały nowocześniejsze silniki, wydłużono listę wyposażenia, a także odświeżono design. W kwestii jednostek napędowych mamy kilka możliwości do wyboru, jednak na uwagę zasługuje silnik 1.4, w którym zastosowano fabryczną instalację LPG, co znacznie obniża koszty eksploatacji auta. Oczywiście, najciekawsza odmiana tego samochodu to topowy wariant sport, który w nomenklaturze Opla określany jest jako OPC. Napędza ją motor 1.6 turbo o mocy 207 KM. To auto dla kobiet, które chciałyby poczuć frajdę z jazdy.

Add comment