REKLAMA

Błędy w detailingu, które mogą zniszczyć samochód

detailing

detailing (materiały prasowe)

Na co zwracać uwagę podczas mycia samochodu? Jakich błędów unikać?

Jak już wspomnieliśmy, wydawałoby się, że mycie samochodu jest prostą czynnością, jednak w istocie tak nie jest. Jego zadaniem jest zabezpieczenie lakieru przed działaniem czynników zewnętrznych. Warto znać podstawowe techniki oraz sposoby pielęgnacji pojazdu. Wielu kierowców bagatelizuje tę kwestię, a w skrajnych przypadkach można zniszczyć nadwozie. Jak zatem myć pojazd? Jakich błędów nie popełniać?

Chemia gospodarcza? W żadnym wypadku!

Niektórzy, myjąc pojazd, sięgają po różnego rodzaju domowe specyfiki. Płyn do mycia naczyń czy inne detergenty nie służą do czyszczenia karoserii. Należy o tym pamiętać. Wykorzystanie środków domowej czystości może doprowadzić do zmatowienia i uszkodzenia lakieru. Co zatem zmieszać z wodą? Jeśli chcesz pozbyć się zabrudzeń, korzystaj ze specjalistycznych kosmetyków. Produkty służące do czyszczenia auta są dostępne w większości sklepów motoryzacyjnych. Są one przygotowane pod kątem sprzątania pojazdu.

Jak nakładać pianę?

Wydawałoby się, że nie można źle nakładać piany, jednak to nieprawda. Jeśli robisz to od góry do dołu, może to powodować zacieki w dolnej części nadwozia. Największe zabrudzenia zawsze są w okolicach felg. W związku z tym, jeśli zabierasz się za nakładanie piany, rób to od dołu do góry. Korzystając z aktywnej piany, nie masz pewności, że wszystkie zabrudzenia, w tym ptasie odchody, zejdą z karoserii.

Nie korzystaj ze szczotki oraz ściągaczy wody

Czyszczenie pojazdu przy użyciu szczotek może doprowadzić do powstania rys na lakierze. Na ich powierzchni znajdują się różne elementy np. ziarenka piasku czy drobne kamyczki. Mycie auta przy ich pomocy może doprowadzić do zniszczenia lakieru. Zamiast tego skorzystaj ze ściereczki z mikrofibry. Jej używanie sprawi, że nadwozie będzie cały czas świetnie się prezentować. Nie polecamy również użycia jednego wiadra. W wodzie znajdują się drobiny, którymi można zniszczyć nadwozie w samochodzie.

Zapomnij o myciu na słońcu. Negatywne działanie czynników zewnętrznych

Można zabrać się do mycia samochodu w upalny dzień, jednak częstym błędem jest robienie tego na pełnym słońcu. Nie wolno rozpoczynać pielęgnacji auta w takich warunkach. Temperatura, promienie UV oraz kosmetyki samochodowe to nie jest najlepsze połączenie. Jest to szczególnie ważne, jeśli nakładasz wosk. Woskowanie na słońcu może doprowadzić do zniszczenia karoserii. Pamiętaj, aby nie myć samochodu również w trakcie mrozów.

Mycie samochodu — gdzie pozbywać się zanieczyszczeń?

Auto możesz pielęgnować ręcznie, na myjni bezdotykowej oraz automatycznej. Na co postawić? W tym ostatnim przypadku pielęgnacja samochodu przebiega bez Twojej ingerencji. Szybko pozbędziesz się zabrudzeń z powierzchni auta. Możesz jednak doprowadzić do zniszczenia lakieru.

W myjniach bezdotykowych dostępna jest myjka ciśnieniowa. W tym przypadku karoseria będzie w dobrej kondycji przez długi czas. Nie pojawią się nieestetyczne odbarwienia czy zanieczyszczenia. Działanie piany aktywnej nie wpływa negatywnie na karoserię.

Samochód możesz umyć również ręcznie. Możesz skorzystać z myjek z wysokim ciśnieniem. W tym przypadku możesz być pewny o kondycję lakieru. Samodzielnie usuniesz rysy oraz niedoskonałości. Dzięki temu masz pewność, że auto jest czyste i odpowiednio zabezpieczone.

Jak konserwować lakier samochodu?

Detailing samochodowy to zadanie, na które musisz poświęcić odrobinę czasu. Dzięki temu masz pewność, że maksymalnie chronisz karoserię przed czynnikami zewnętrznymi. Zabierając się za sprzątanie, pamiętaj, że w wiadrze musi być czysta woda. Konieczne jest także użycie dedykowanych kosmetyków. Na początek umyj auto przy pomocy szamponu o neutralnym pH. Pamiętaj o czyszczeniu felgi. Podczas auto detailingu korzystaj z naszych rad, ponieważ w innym razie możesz zniszczyć lakier. Do polerowania wybierz dobrą pastę. Będzie ona gwarancją usunięcia wszelkich rys. Jakościowy produkt to połowa sukcesu. Pamiętaj także, że drobiny klocków hamulcowych mogą doprowadzić do zniszczenia felg. Zwróć szczególną uwagę na ten element. Po zakończeniu mycia warto nałożyć wosk, który będzie pełnił rolę powłoki ochronnej.

Add comment