REKLAMA

BMW Z3 - wbrew stereotypom

Fot. Autotrader.pl

Auto to zdaje się przeczyć nieprzychylnej opinii, jaka panuje na temat użytkowników samochodów z szachownicą na masce. Dużą popularność zyskało dzięki sprytnej kampanii reklamowej BMW, która uczyniła Z3 jednym z aut Jamesa Bonda. Chwalone jest głównie za świetne właściwości jezdne, na które składają się między innymi: doskonałe zawieszenie, żwawe silniki oraz wzorowe wyważenie kabrioletu.

Szukający przestronnej kabiny powinny natomiast obchodzić Z3 szerokim łukiem. Słabym punktem auta często jest także niestety składany, miękki dach. Dotyczy to szczególnie aut z pierwszych lat produkcji. Właściciele skarżą się też na wysokie ceny części zamiennych. Na szczęście Z3 nie cierpi na jakieś charakterystyczne, szczególnie uciążliwe przypadłości. W sporej ilości przypadków można też skorzystać z elementów pochodzący z E36 (BMW serii 3) lub tańszych zamienników.

Zaletą BMW Z3 w wersji roadster jest bogatą gama dostępnych silników. Każdy może tu znaleźć coś dla siebie. Oszczędni mogą wybrać 140-konną jednostkę o pojemności 1,8 l, oferującą kompromis pomiędzy niskim zużyciem paliwa, a frajdą z jazdy. Dla tych, którzy kompromisów nie lubią, BMW stworzyło wersję M z silnikiem o mocy niespełna 340 koni mechanicznych.

BMW Z3 - ogłoszenia

BMW Z3 - koszt części zamiennych

Add comment