REKLAMA

Czego się dowiesz z raportu VIN od autobaza.pl?

Czego się dowiesz z raportu VIN od autobaza.pl?

Czego się dowiesz z raportu VIN od autobaza.pl? (materiały prasowe)

Raporty VIN mają pomóc klientom zweryfikować historię pojazdu oferowanego na rynku wtórnym. Niestety polskie realia pokazują, że jest to niezbędne, aby nie zostać naciągniętym na zakup złomu.

Wg raportu autobaza za I i II kwartał 2019 roku, pojazdów oferowanych na rynku wtórnym ma odnotowaną szkodę. Zatem przy zakupie używanego pojazdu, oglądając trzy lub więcej, mamy 100% pewność że natkniemy się na auto z powypadkową przeszłością.

Pojazdy z odnotowaną szkodą

Ale co oznacza termin “odnotowana szkoda”? Czy od razu taki pojazd musi być zdyskwalifikowany?

Otóż nie. Szkoda może oznaczać, zwykłą niegroźną szkodę parkingową, która co prawda obniża wartość samochodu, ale nie narusza konstrukcji pojazdu i nie uszkadza jego podzespołów.

Może również oznaczać poważne uszkodzenie pojazdu, naruszające np. ramę silnika, co później ma wpływ na użytkowanie pojazdu i trwałość jego podzespołów.

Jak więc rozróżnić poważną szkodę od szkody parkingowej?

Wyobraź sobie, że zauważysz różnice w spasowaniu zderzaków i zapytasz sprzedawcę co się wydarzyło. On będzie twierdził, że to tylko małe uszkodzenie zderzaka, zwykłe otarcie itp. W zweryfikowaniu prawdomówności pomoże z pewnością raport autobaza, z którego nie tylko dowiesz się o szkodzie, ale również w większości wypadków otrzymasz wycenę tej szkody.

To pozwoli ci samemu ocenić jak poważna ona była i czy warto dalej interesować się sprawdzanym modelem samochodu. W ten sposób z pewnością zaoszczędzisz czas i pieniądze.

materiały prasowe

Dane autobaza

Dane pochodzą z wiarygodnych źródeł własnych autobaza, oraz pozyskanych od agencji rządowych, organizacji non-profit, partnerów branżowych, informacji publicznych, a także źródeł dostępnych w Internecie. Są one rzetelne i sprawdzone.

Każda osoba sprawdzająca numer VIN na portalu autobaza.pl najpierw otrzymuje bezpłatnie wyczerpujące  informacje dotyczące danych jakie posiadamy o sprawdzanym pojeździe.

Żadna inna firma sprzedająca raporty historii pojazdu nie robi tego w tak szczegółowy sposób jak autobaza.pl.

Posiadane dane wyświetlane są po wpisaniu i weryfikacji numeru VIN. Sekcja ta nazywa się “Zawartość raportów” Na tej podstawie każdy klient przed zakupem raportu ma pełną świadomość jakie dane dostępne będą w raporcie i za co płaci. Przykład zamieszczamy poniżej.

materiały prasowe

Wśród dostępnych informacji znajdują się zazwyczaj:

  • rozkodowanie VIN
  • przebiegi
  • zdjęcia pojazdu
  • historia incydentów
  • historia sprawdzeń
  • weryfikacja baz danych pojazdów skradzionych

Archiwalna inspekcja pojazdu

Obecnie autobaza poszerzyła zakres swoich usług o nowy typ raportu. Niektórym użytkownikom sprawdzającym dany numer VIN może pokazać się opcja zakupu raportu pt.: “Archiwalna Inspekcja Pojazdu”.

Jest to bardzo szczegółowa ocena pojazdu wykonana przez eksperta.

Dlaczego warto zwrócić uwagę na nowy typ raportu? Otóż zawiera on bardzo szczegółowy opis oględzin pojazdu łącznie ze zdjęciami różnych elementów. W podsumowaniu końcowym otrzymamy wyraźne wskazanie, czy auto warte jest zakupu oraz jakie dodatkowe koszty należy ponieść, aby auto dalej bezpiecznie użytkować.

Poniżej prezentujemy autentyczne podsumowanie auta poddanego inspekcji:

“Koszty które trzeba ponieść to prawie 10 000 pln, dodatkowo samochód ma przeszłość powypadkową, niepewny przebieg oraz wizualnie jest w fatalnym stanie. Środek wygląda na zniszczony. Praktycznie tylko dach nie był malowany, a lewa przednia ćwiartka została wspawana, całkowicie odradzam zakup.”

Jak widać, na podstawie przeprowadzonej inspekcji można podjąć właściwą decyzję.

Opcja ta jest dostępna tylko dla samochodów, które wcześniej już zostały w ten sposób sprawdzone. Ocena jest archiwalna, z danego dnia - informacja o dacie jej przeprowadzenia będzie widoczna w opisie. Dodatkową zaletą tego raportu jest cena, która jest trzykrotnie niższa od ceny inspekcji wykonywanej na zamówienie.

Brak informacji też jest informacją

Zdarzają się sytuacje, kiedy po wpisaniu nr VIN w wyszukiwarkę - nie dostajemy zbyt wielu informacji o pojeździe. Z czego to wynika?

Przede wszystkim należy uświadomić sobie fakt, iż nie ma takiej bazy danych, która zawierałaby informacje na temat każdego wyprodukowanego pojazdu. Luki i braki w historii pojazdu są rzeczą naturalną. 

W krajach, gdzie nr VIN jest zastrzeżoną daną osobową , jak np. w Niemczech, uzyskanie informacji o historii pojazdu jest właściwie niemożliwe. Chyba, że tam na miejscu u sprzedawcy.

W przypadku nowo wyprodukowanych pojazdów nie mają one praktycznie żadnej historii, jak również pojazdy które nigdy wcześniej nie były wystawione na sprzedaż.  Jeżeli nie raportowano żadnych historycznych informacji dot. użytkowania pojazdu, to ich po prostu nie będzie w naszym raporcie.

Celem firmy jest pokazywanie ukrytej historii pojazdu, a jeżeli jej nie ma, to nikt nie zmyśli danych na temat pojazdu, aby wypełnić luki w raporcie. Nie o to tu przecież chodzi.

Oględziny pojazdu bez historii

Zatem jeżeli natrafisz na pojazd bez historii zachowaj po prostu czujność i dokonaj dokładnych oględzin. Przyjrzyj się, czy nie ma różnic w spasowaniu poszczególnych elementów pojazdu, czy kolor lakieru jest jednolity. Zajrzyj do wnętrza i przyjrzyj się dokładnie wyposażeniu. Oceń stopień zużycia foteli, kierownicy, gałki zmiany biegów. Porównaj czy numery VIN są czytelne i zgodne ze sobą (ten z dowodu i na podszybiu), sprawdź daty na szybach.

Raport historii pojazdu autobaza z pewnością ułatwi ci zakup auta na rynku wtórnym. Jeżeli masz już upatrzony samochód - nie zwlekaj - kliknij i sprawdź jakie dane o nim mamy.

--

Autobaza.pl to wiarygodne źródło informacji o historii pojazdu. Portal znany wielu kierowcom, którym raport historii pojazdu pomógł uniknąć kosztownej pomyłki przy zakupie samochodu. Potężna baza wiedzy o polskim rynku samochodów używanych.

Add comment