REKLAMA

Nowe opony Bridgestone Duravis R002 o wyjątkowej żywotności pozwolą flotom efektywniej redukować koszty

BS Duravis R-Drive

BS Duravis R-Drive (materiały prasowe)

  • Opona Duravis R002 jest uniwersalna, przez co można jej używać we wszystkich rodzajach pojazdów flotowych.
  • W porównaniu z poprzednim modelem koszt przejechanego kilometra jest niższy o 15% (średnia opon na oś kierowaną, napędową i naczepową).[1]
  • Żywotność opony Duravis R002 zwiększyła się o 45% w stosunku do poprzedniego modelu[1] i oferuje najlepszą klasę ‘A’ w zakresie przyczepności opony na oś kierowaną na mokrej nawierzchni.[2]

Obniżenie kosztu przejechanego kilometra

Obecnie, z uwagi na zwiększone zapotrzebowanie w branży transportowej, właściciele i menedżerowie flot muszą szczególnie maksymalizować efektywność i zarazem minimalizować koszty eksploatacji. Najnowszą generację opon Bridgestone Duravis opracowano i przetestowano we współpracy z 17 flotami z 13 krajów w przeróżnych warunkach eksploatacyjnych, aby opony spełniały powyższe wymagania i jak najlepiej służyły klientom flotowym.

Opona Duravis R002 gwarantuje żywotność zwiększoną o 45% w porównaniu do jej poprzednich modeli1, a koszt przejechanego kilometra zmniejszył się o 15% w stosunku do poprzedniego modelu (średnia opon na oś kierowaną, napędową i naczepową).1 Oszczędności poczyniono nie tylko w zakresie kosztów, ale także emisji CO2 - nowe opony Duravis zapewniają zoptymalizowaną wydajność paliwową dzięki kombinacji B-C-B w osiach kierowanych, napędowych i naczepowych.[1]

Duravis R002 to wielofunkcyjne opony dla wszystkich rodzajów flotowych pojazdów ciężarowych mające szeroki zakres zastosowań, od jazdy po drogach regionalnych po autostrady. Opony Duravis R002 zapewniają nadzwyczajną przyczepność na mokrej nawierzchni i wydajność przez cały rok dzięki najwyżej klasie ‘A’ w zakresie przyczepności opon na oś kierowaną na mokrej nawierzchni2. Ponadto są dostosowane do jazdy w warunkach zimowych, o czym świadczą oznaczenia opon 3PSFM i M+S na osiach kierowanych, napędowych i naczepowych.[3]

Steven De Bock, Director Sales & Operations Commercial Products w Bridgestone EMEA, powiedział: „Floty jeszcze nigdy nie stały przed tyloma wyzwaniami, a na Bridgestone spoczywa obowiązek zapewnienia pomocy naszym klientom, którzy muszą im sprostać. Nadmierne zużywanie się opon to jedna z największych obaw flot, które chcą uniknąć dodatkowych kosztów. Dzięki wyjątkowej wydajności nasza nowa opona Duravis R002 pomoże im w obniżeniu kosztów eksploatacyjnych.”

Zaprojektowane dla przyszłości logistyki

Cztery główne rozmiary opon Duravis R002 dostępne będą od września 2019 roku, a w roku 2020 pojawi się sześć dodatkowych rozmiarów. Nowe opony Duravis R002 uproszczą gamę produktów Bridgestone w segmencie uniwersalnym, zastępując wszystkie obecne produkty.

Nowe opony, opracowane i wyprodukowane w Europie, są połączeniem nowej innowacyjnej koncepcji i wzorów bieżnika z nowym ulepszonym procesem produkcji.

Opony Duravis R002 będą fabrycznie montowane u czołowych producentów pojazdów takich jak MAN, SCANIA, DAIMLER, VOLVO, RENAULT, IVECO, po przeprowadzeniu dokładnych testów homologacji.

[1] W oparciu o wyniki aktualnych wewnętrznych testów osiągów eksploatacyjnych w stosunku do poprzedników R-Steer001, R-Drive001 i R168. Rozmiary 315/80R22.5 na oś kierowaną i napędową oraz 385/65R22.5 na oś naczepową.
[2] Rozmiar: 315/80R22.5
[3] Etykieta UE w rozmiarach 315/80R22.5 na oś kierowaną i napędową oraz 385/65R22.5 na oś naczepową.

Add comment