REKLAMA

Czerwone - stop!

Kontrolki w samochodzie

Współczesne auta są wyposażane w wiele urządzeń czuwających nad naszym bezpieczeństwem i komfortem podróżowania. Dzięki kontrolkom na desce rozdzielczej duża część z nich informuje kierowcę o swojej prawidłowej pracy, ale kilka kluczowych może wskazywać na potencjalną awarię samochodu.

Kontrolki na desce rozdzielczej nie bez powodu są kolorowe. Każdy kierowca powinien wiedzieć, co one oznaczają. Zwłaszcza te czerwone, które po zapaleniu się nakazują natychmiastowe zatrzymanie pojazdu, wyłączenie silnika i rozwiązanie problemu. Kontrolki żółte są ostrzegawcze i jeśli palą się lub stale migają, należy przy najbliższej okazji sprawdzić, czego dotyczy problem. Natomiast kontrolki zielone i niebieskie są informacyjne i można bez obaw jechać dalej - podpowiada Artur Zaworski, specjalista ds. technicznych firmy Starter.

Kierowcy powinni być szczególnie uważni, gdy zaczną świecić kontrolki czerwone i niektóre żółte. Wówczas, po zatrzymaniu samochodu, najlepiej skontaktować się z profesjonalną pomocą drogową lub warsztatem.

Add comment