REKLAMA

Kradzież aut na Game Boya. Jak się uchronić?

kradzież samochodu

kradzież samochodu (materiały prasowe)

Game Boy a kradzież auta

Sposobów kradzieży samochodów jest wiele. Oficer policji przestrzega m.in. przed sposobem"na walizkę". Aby ukraść auto w ten sposób, potrzebne są dwie osoby. Jedna za pomocą walizki przechwytuje sygnał kluczyka, a druga odjeżdża pojazdem jak swoim.

W Polsce ma miejsce coraz więcej prób kradzieży aut z systemem bezkluczykowym. Jest to spowodowane rozpowszechnieniem sprzętu zwanego Game Boy. Polacy „specjalizujący się w tej branży" pokochali nowe urządzenie i często z niego korzystają. Jego popularność jest spowodowana łatwością obsługi. Kradzież na Game Boya nie wymaga obecności dwóch osób, co zwiększało ryzyko wpadki. Złodziej może pozostać niezauważony.

Jak wygląda kradzież samochodu przy pomocy Game Boyu?

Bułgarski Game Boy do kradzieży aut jest prosty w obsłudze. W związku z tym budzi ogromny niepokój wśród kierowców. Cały system bazuje wyłącznie na sprzęcie, który zmieści się w każdej kieszonce. Urządzenie w swoim wyglądzie przypomina zmodyfikowaną konsolkę Game Boy, którą wielu może kojarzyć z dzieciństwa. Sprzęt przed użyciem musi być specjalnie zaprogramowany. Przed kradzieżą złodziej musi wgrać do systemu profil danego auta danej marki. Aby otrzymać taki profil pojazdu, konieczna jest współpraca z serwisem, warsztatem czy stacją diagnostyczną. Tylko w tych miejscach możliwe jest uzyskanie takich danych. Oznacza to, że szajka złodziei musi współpracować z pracownikiem warsztatu czy serwisu. Na nieszczęście dla właścicieli samochodów raz złamany kod zapisuje się w pamięci urządzenia. Jak wygląda kradzież na Game Boya?

Wystarczy, że złodziej podejdzie do drzwi samochodu. Następnie musi nacisnąć przycisk Y na Game Boyu. Wówczas łamane jest zabezpieczenie auta. Jest to coś w rodzaju wirtualnego kluczyka. Zabezpieczenie jest dekodowane przez jakiś czas. Po tym czasie możesz otworzyć auto i nim odjechać.

Jak zabezpieczyć się na wypadek kradzieży aut?

Na kradzież przy pomocy Game Boya narażone są samochody, które są wyposażone w system bezkluczykowy. Złodzieja szczególnie będą interesować pojazdy marek takich jak Nissan, Kia, Hyundai, Mitsubishi, Infiniti czy Toyota. Słowem: najbardziej narażone na kradzież z wykorzystaniem tych urządzeń są modele producentów z Japonii oraz Korei.

Oczywiście jest kilka sposobów, dzięki którym możesz zabezpieczyć auto przed kradzieżą. Na wstępie musisz jednak wiedzieć, że jest to zadanie trudne. Niestety musisz pogodzić się z faktem, że od momentu pojawienia się złodzieja, do zdekodowania i otworzenia samochodu minie kilka sekund. Jak zatem uchronić się przed kradzieżą? Możesz skorzystać z różnego rodzaju blokad. Ogranicz możliwość rozruchu lub ruszenia z miejsca. Działa również blokowanie zapłonu sterowanego elektronicznie. Taki sprzęt możesz kupić w Internecie.

Zadaniem tego typu działań jest spowodowanie problemów z rozruchem samochodu. Jeśli silnik nie będzie chciał się uruchomić, wówczas złodziej może pozostawić pojazd. Jeśli napotka problem w trakcie odpalania auta, może nie chcieć ryzykować nadejścia właściciela i wpadki.

Uważaj na złodzieja! Zabezpiecz swój samochód!

Game Boy to źródło wielu problemów dla kierowców. Złodzieje są niezwykle niebezpieczni. Na całe szczęście ten sprzęt nie jest tanią zabawką. Bułgarskie urządzenie można nabyć za dosyć sporą kwotę 20 tysięcy euro. Jest to zatem sprzęt, na który stać złodziei, którzy współpracują z grupami przestępczymi. Zabezpiecz swój samochód, nie daj się złodziejom!

Add comment