REKLAMA

Nowoczesny sedan - idealna linia i dbałość o detale

Nowoczesny sedan – dopracowany model zapewniający wszechstronność

Samochody typu sedan łączą w sobie wyjątkowo atrakcyjną linię nadwozia oraz wnętrze zapewniające wygodę. Również podczas użytku rodzinnego – modele w nadwoziu sedan często oferują przestronny bagażnik oraz bogate wyposażenie. Niski środek ciężkości pozwala natomiast osiągnąć ekscytujący poziom prowadzenia. Dlatego odpowiedź na pytanie: co to jest sedan, może być zaskakująca. W rzeczywistości nowoczesny sedan jest tak naprawdę crossoverem – łączy w sobie cechy limuzyny oraz sportowego nadwozia coupé.

 

Jeżeli więc dodamy do tego mocny silnik oraz dopieszczony układ napędowy to możemy otrzymać auto pozwalające czerpać przyjemność z jazdy również na torze wyścigowym. Jednocześnie sedan zachowuje wysoki komfort użytkowania oraz wyższą niż w przypadku coupe praktyczność – spory bagażnik, dwie pary drzwi i pięć miejsc siedzących. Zarówno luksusowe limuzyny, jak i samochody sportowe, cechują się znakomitym wykończeniem. Przyjemnych detali nie może zabraknąć również w nowoczesnym sedanie.

Eleganckie „smaczki" są doskonale widoczne w sedanach Jaguara – marki, która stworzyła wiele ekskluzywnych limuzyn i legendarnych samochodów sportowych. Wnętrza modeli Jaguar XE oraz XF są wypełnione elementami nawiązującymi do szlachetnej i drapieżnej natury tych samochodów.

XE oraz XF – luksusowe oraz sportowe sedany Jaguara

Zarówno model Jaguar XE, jak i XF łączą w sobie wyśmienite prowadzenie i ekskluzywne wykończenie. Model XE to mniejszy sedan o nieco bardziej sportowej duszy niż XF. Jaguar XF ma w sobie natomiast odrobinę więcej z limuzyny. Jednocześnie obydwa samochody są wypełnione gustownymi akcentami w klasycznym stylu marki.

 

Jaguar XE jest sportowym sedanem nastawionym na zwinność jazdy. Dwulitrowy silnik benzynowy o mocy 250 KM połączony z napędem na tylną oś jest w stanie zapewnić kierowcy wyjątkową satysfakcję z pokonywania zakrętów. Jednocześnie samochód może zaoferować doskonałe wykończenie i wysoki komfort podróży. Jego luksusowa natura jest widoczna z daleka. Przejawiają ją m.in. „diamentowe" motywy na osłonie chłodnicy, nawiązujące do klasycznego logo Jaguara, czy wloty powietrza ozdobione sylwetką skaczącego drapieżnego kota.

Jaguar XF również jest samochodem zaprojektowanym dla maksymalnej satysfakcji z prowadzenia. Ta sportowa limuzyna jest dłuższa od modelu XE o niemal 300 mm. W jej wnętrzu można znaleźć takie akcenty jak chociażby przeszycia, nawiązujące do piłki do gry w krykieta, którymi obszyty jest lewarek skrzyni biegów. Schowek przed pasażerem wyłożony jest matą z delikatnej gumy, której powierzchnia ma fakturę cętkowanej skóry jaguara. Samochód w każdym miejscu zaznacza swój szlachetny rodowód, co wpływa na wyjątkową atmosferę panującą w jego wnętrzu.  

Samochody Jaguar wykorzystują dużo więcej motywów zwiększających ich wyjątkowość. Na tapicerkach można spotkać tłoczone logo Jaguara i kolejne "krykietowe" szwy. Na pokrętłach wentylacji czy reflektorach widoczne są natomiast desenie nawiązujące do monogramu z klasycznym logo marki. Dzięki temu modele Jaguara są w stanie zachować swoją niepowtarzalność w gąszczu innych, tak podobnych do siebie sedanów.

 

 

 

Add comment