REKLAMA

Poznań Motor Show 2018 - nasza relacja z targów

Poznań Motor Show 2018

Poznań Motor Show 2018 (Autotrader.pl)

Targi w takiej formie jak obecnie wystartowały w 2010 roku. Od tego czasu zupełnie zdominowały wszystkie imprezy motoryzacyjne w kraju. Aby potwierdzić istotę tego eventu warto odnotować, że w tym roku towarzyszyło jej 60 premier!

Motoryzacja Jutra

Tegoroczna impreza odbywała się pod hasłem "Motoryzacja Jutra" i było to zdecydowanie widać po prezentowanych autach. Producenci chwalili się modelami elektrycznymi oraz hybrydowych. Pojawiło się również sporo więcej prezentacji pojazdów koncepcyjnych.

Autotrader.pl

Motoryzacja się aktywnie zmienia i nie ma lepszego miejsca na prezentację pomysłów niż duże targi gdzie swoją wizją można podzielić się z dużą grupą zainteresowanych biznesmenów oraz dziennikarzy. 

Premiery i koncepty 

Po raz pierwszy w Polsce była okazja by przejrzeć się Volkswagenowi Touareg, który miał premierę światową raptem 2 tygodnie temu w Pekinie. Z kolei pięknym SUVem mogła się pochwalić Honda, jej model CR-V to pierwszy flagowy siedmioosobowy model z silnikiem 1,5 Turbo, który później ma przejść zupełnie na hybrydę.

Podobnie jak z Touareg, swoją polską premierę miał i8 Roadster od BMW. Ten potwór ze składanym dachem został wyposażony w odnowiony hybrydowy układ napędowy. Całość robi ogromne wrażenie. 

Autotrader.pl

Pięknieje za to Nissan Leaf, który z czasem staje się coraz lepszą konstrukcją. Ten elektryczny samochód wyposażony w najnowszy silnik jest w stanie przejechać 375 kilometrów na jednym ładowaniu. 

Autotrader.pl

Niesamowite wrażenie robił model Mercedesa AMG Project One, który potrafi rozwinąć prędkość 200 km/h w zaledwie 6 sekund, a napędza go silnik o pojemności 1,6 litra. Silnik co prawda jest wspierany przez 3 elektryczne silniki o mocy 1000 KM, lecz ciężko sobie wyobrazić, że taki pojazd jest napędzany silnikiem o pojemności znanej choćby z Fiata Sieny. Prawdziwa magia. 

Autotrader.pl

A dla tych co kochają luksus oraz mają pieniądze by się nim otaczać z pewnością został niezawodny Rolls-Royce Phantom, jest to najdoskonalsze auto ze stajni Rolls-Royce. 

Pozostałe atrakcje

Oczywiście poza prezentacją oraz premierami nie mogło zabraknąć imprez towarzyszących. Odbył się chociażby 24 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej, VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników, IV Ogólnopolski Turniej Młodych Lakierników oraz konkurs Mobil Delvac Strong Traker - konkurs w siłowaniu na rękę kierowców ciężarówek. 

Komplet aut modyfikowanych można było zobaczyć na Blackzone. Natomiast w Profiauto goście mogli zobaczyć niezwykły skaner, który prześwietlając auto jest w stanie wykryć wszystkie części zamienne jaki zostały w nim użyte. Całość uzupełniła również strefa videoblogerów - wśród nich takie gwiazdy jak Kickster, Lolek Motopasje, Pertyn Ględzi, Pojechani.TV i wielu innych. 

Add comment