REKLAMA

Raport awaryjności [Część druga]

Fot. Flickr.com

asdasd asd

Dokonujemy jednak wyboru i podejmujemy decyzję oraz ryzyko związane z zakupem auta używanego, w nieznanym stanie technicznym. Warto pamiętać o tym, że zawsze mamy wpływ na to gdzie dokonamy naszego zakupu. Skierujmy swoje kroki do dobrego komisu lub salonu aut używanych. Będzie on posiadał w swojej ofercie sprawdzone pod kątem technicznym pojazdy, dając również możliwość zakupienia auta z gwarancją w sytuacji wystąpienia awarii.

Już prawie dwa lata taką gwarancję dla aut używanych posiada w swojej ofercie VIP Gwarant Service (VGS). W tym okresie udało się zebrać i przeanalizować dane, dotyczące najczęściej występujących awarii i kosztów ich napraw, w świetle ilości zgłoszeń podlegających gwarancji.

sdsd asd

Każdego dnia na Infolinię VGS zgłaszane są awarie aut używanych, a ich właściciele, posiadający wykupioną gwarancję VGS obsługiwani są przez fachowy zespół Konsultantów. W krótkim czasie uszkodzone auto trafia do jednego z sieci 600 serwisów firmy Bosch Car Service , AutoCrew lub VIP Serwis , z którymi współpracuje VGS. Klient posiadający gwarancję VGS w bezstresowy i bezgotówkowy sposób pozbywa się problemu. Po stronie VGS leży naprawa zepsutego auta, a co najważniejsze, Klient nie płaci za wykonaną naprawę.

Dokonana analiza wykonanych napraw obejmuje większość popularnych marek i modeli aut do 3,5 tony, w wieku do 15 lat. Poniżej przedstawiamy zestawienie elementów ulegających najczęstszym awariom. Jak widać, silnik, manualna i automatycz na skrzynia biegów, koło dwumasowe i zawieszenie to elementy najczęściej ulegające awarii i generujące najwyższe koszty napraw.

Kolejne elementy takie jak turbina, rozrząd czy komputer ulegają awarii rzadziej, generując jednak niemałe koszty naprawy. Awaryjność aut używanych jest przypadkowa i może trafić się każdemu a Klienci posiadający gwarancję VGS mogą uważać się za szczęśliwców, bo w razie wystąpienia awarii ich problemy rozwiąże VGS.

Add comment