REKLAMA

Rodzinny samochód - czyli jaki?

Samochód rodzinny

Samochód rodzinny (Materiały prasowe)

Auto rodzinne — czyli jakie? Czym się powinno wyróżniać?

Życie pędzi do przodu. Dzieciństwo, szkoła średnia, studia, małżeństwo i ani się obejrzysz i zostajesz ojcem. Najpierw jeden maluch, potem kolejny. Wspólne rodzinne wyjazdy wymagają innego rodzaju pojazdu. Jakie auto rodzinne wybrać?

Przy wyborze samochodu rodzinnego musisz zwrócić uwagę na systemy bezpieczeństwa. Od teraz nie odpowiadasz wyłącznie za siebie, ale również za swoją rodzinę, dlatego powinieneś zadbać o to, by nowy samochód był nie tylko komfortowy, ale również bezpieczny.

Chodzi w szczególności o bezawaryjność, ale także m.in. poduszki powietrzne. Poziom bezpieczeństwa zwiększają również takie elementy jak system kontroli trakcji, ABS oraz elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy. W niektórych sytuacjach przyda się także napęd na cztery koła.

W przypadku rodzinnego auta liczy się również bagażnik. Podróżując z dzieckiem, musisz mieć miejsce, by schować nie tylko bagaże, ale również wózek czy łóżeczko. Liczy się pojemność bagażnika, jak również przestronne wnętrze. Podczas podróży samochodem dzieci muszą mieć odpowiednią ilość miejsca.

To również ważne, jeśli siadasz z małymi dziećmi na tylnej kanapie. Te elementy poprawiają komfort jazdy. Najlepsze w takiej sytuacji będzie nadwozie kombi lub SUV. W tych autach z pewnością będziesz miał sporo miejsca wewnątrz pojazdu i duży bagażnik, do którego włożysz wszelkie niezbędne rzeczy. Dużym udogodnieniem jest także otwieranie tylnej klapy za pomocą ruchu stopą.

Liczy się obszerne wnętrze oraz bogate wyposażenie, ale nie możesz zapominać, że dobry samochód rodzinny jest także oszczędny. Koszty utrzymania nie mogą być zbyt wysokie. Jako rodzice będziecie mieć sporo wydatków dla dzieci oraz na codzienne funkcjonowanie, dlatego czasami w danej chwili nie możecie sobie pozwolić na usterki i awarie w pojeździe.

Poszukując aut rodzinnych, zwracaj szczególną uwagę na to, by jego eksploatacja nie nadszarpnęła domowego budżetu.

Najlepsze samochody rodzinne

Auto, którym będzie podróżować rodzina, powinno spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim powinien dbać o bezpieczeństwo podróżujących, posiadać kilka praktycznych schowków oraz dużą przestrzeń bagażową. Jaki samochód dla rodziny wybrać? Oto kilka pojazdów, które spełniają powyższe wymagania. Są to auta rodzinne godne polecenia:

Opel Zafira B — jest to duże auto rodzinne od niemieckiego producenta. Gwarantuje bezpieczeństwo jazdy. Druga generacja tego pojazdu cechują oszczędne jednostki napędowe, co w samochodach rodzinnych ma kluczowe znaczenie. Ten model Opla zapewnia wygodną pozycję za kierownicą oraz komfort każdego pasażera;

Ford S-Max - kolejny minivan, który jest stworzony do potrzeb rodziny. Te auta posiadają wiele zalet, co przełożyło się na tytuł Europejskiego Samochodu Roku w 2007 roku. Jego wnętrze pomieści 5-osobową rodzinę z całym ekwipunkiem. Za plecami tylnej kanapy można dołożyć dwa kolejne miejsca. Idealnie sprawdzi się jako pojazd na wakacje dla każdej rodziny.

Honda CR-V - ten SUV ma nieco mniejszy bagażnik niż wcześniej wymienione pojazdy. Wybór Hondy to niskie koszty eksploatacji. SUV japońskiego producenta to jeden z lepszych wyborów wśród samochodów rodzinnych. W przypadku tego modelu lepiej postawić na silniki benzynowe.

Najlepsze auto rodzinne — samochód rodzinny na pięć

Przy zakupie auta dla dużej rodziny powinno się zwracać uwagę na kilka elementów. Przede wszystkim szukaj pojazdu z dużym bagażnikiem. Najwięcej miejsca mają samochody w wersji kombi lub minivany. Kolejną cechą tych aut jest bezpieczeństwo oraz komfort użytkowania. Z tyłu auta powinno być miejsce dla dzieci oraz rodzica.

Add comment