REKLAMA

Sposoby na odświeżenie starego lakieru samochodowego

lakier samochodowy

lakier samochodowy (materiały prasowe)

Renowacja lakieru samochodowego — dlaczego jest to ważne?

Zabieg polerowania lakieru polega na przywróceniu jego blasku. Każdy chciałby, by jego samochód prezentował się, jak po wyjeździe z salonu. Idealnie czysty pojazd to także wizytówka jego właściciela. Przetarcia, zarysowania, ogniska rdzy — to wszystko świadczy o Tobie. Nadwozie auta jest narażone na działanie czynników atmosferycznych. Lakier auta otrzymuje również wiele ciosów. Drobiny piasku czy kamieni uderzają w karoserię i powodują jej uszkodzenia. Dlatego konieczne jest polerowanie i woskowanie powierzchni lakieru.

Lakier samochodu — czego potrzebujesz, by przeprowadzić korektę lakieru?

Jeśli chcesz uzyskać optymalny efekt, musisz korzystać z najlepszych narzędzi. Do odświeżania lakieru służy maszyna polerska. Do jej zalet należy płynna regulacja obrotów. Dzięki niej możesz z łatwością bezpiecznie odświeżyć lakier. Inną maszyną, którą możesz użyć do czyszczenia karoserii, jest polerka mimośrodowa. Chodzi ona na niskich obrotach, jednak dzięki niej polerowanie jest bezpieczniejsze.

Do tego potrzebne są pady polerskie. Co to takiego? Pad polerski służy do czyszczenia całej powierzchni. Posiadają one różne twardości i "ostrości". Dzięki temu masz pewność, że nie uszkodzisz karoserii. Im twardszy lakier karoserii, tym twardszego pada, musisz użyć do usunięcia rysy.

Do odświeżenia lakieru potrzebujesz również ściernej pasty. Aby warstwa lakieru była maksymalnie zabezpieczona, warto użyć również powłoki ceramicznej. Do polerowania konieczny jest również wosk. Bez niego nie otrzymasz pięknego połysku. Do mycia pojazdu użyj gąbki. Najlepiej przygotuj dwa wiadra. W jednym będzie znajdować się woda z szamponem, natomiast drugi będzie służyć do płukania. Usunięcie uszkodzeń na krawędziach rys jest możliwe w inny sposób. Służy do tego proces glinkowania. Jak to działa? Wówczas zamiast pastą posługujemy się spłaszczoną glinką. Ma ona takie same właściwości, jak pasta. Jest to skuteczny sposób usuwania rys.

Jak odświeżyć stary lakier samochodowy przy użyciu pasty polerskiej?

Skoro już wiesz, co jest potrzebne do czyszczenia i regeneracji powierzchni pojazdu, możemy przystąpić do pracy. Pamiętaj, aby samochód stał w zacienionym miejscu, a nie w pełnym słońcu. Najlepszym rozwiązaniem będzie wykonywanie wszystkich czynności w garażu. Wówczas na powierzchnię nie będą oddziaływać żadne czynniki atmosferyczne. Umyj cały samochód. Przejeżdżając palcem po elementach nadwozia, możesz czuć liczne nierówności. Zmyj je. Pamiętaj o metodzie na dwa wiadra. Weź do tego miękką gąbkę. Pamiętaj, że piasek oraz drobne kamienie mogą zrobić głębokie rysy na całym samochodzie. Przed polerowaniem zabezpiecz inne elementy np. gumowe uszczelki.Wypoleruj auto. Przygotuj maszynkę z regulacją obrotów. W tym momencie potrzebna jest pasta polerska. Na początek rozprowadzaj ją na niższych obrotach. W innym przypadku karoseria może zniszczyć się jeszcze bardziej. Obroty polerki zwiększaj regularnie w krótkim czasie. Zdejmij warstwę lakieru również z nieuszkodzonych miejsc. Nakładaj pastę w różnych miejscach. Pamiętaj, aby nie polerować lakieru w jednym miejscu przez dłuższy czas, ponieważ może pojawić się przetarcie. Może to także doprowadzić do powstania hologramów.

Korekta lakieru — jak zabezpieczyć nadwozie?

Pasty polerskie nie zabezpieczają lakieru. Do wykończenia konieczne jest użycie wosków. Służą one również do nabłyszczania auta. Wosk sprawi, że na lakierze pojawi się warstwa ochronna. Będzie ona zabezpieczać pojazd przed niekorzystnym działaniem czynników atmosferycznych. Z użyciem wosku, należy jednak uważać. Pamiętaj, by nie robić tego na słońcu. Jego aplikację możemy przeprowadzić tym samym urządzeniem, którym polerujemy pojazd.

Add comment