REKLAMA

Sprawdzone sposoby na odklejenie naklejki rejestracyjnej

usuwanie naklejki samochodowej

usuwanie naklejki samochodowej (materiały prasowe)

Ściągamy naklejkę rejestracyjną z szyby samochodu

Aby usunąć naklejkę rejestracyjną, nie będziemy potrzebować bardzo zaawansowanych środków. Usuwanie naklejki rejestracyjnej możemy wykonać dzięki podgrzaniu szyby. Do usuwania naklejek z powierzchni szkła przyda się suszarka do włosów. Usuwanie naklejki umieszczonej w (podążając za rozporządzeniem Ministra Infrastruktury) prawym dolnym rogu przeprowadzimy, rozgrzewając najpierw szkło, dlatego właśnie usunięcie naklejki najlepiej przeprowadza się w lecie.

Wtedy na szybie wytwarza się wysoka temperatura, która umożliwia co najmniej częściowe zerwanie naklejki z szyby. Cenny jest wtedy fakt, że niemal cała powierzchnia szkła jest wtedy nagrzana. Ogrzanie szyby punktowo przy użyciu suszarki może doprowadzić szybę do pęknięcia. Tego absolutnie chcemy uniknąć. Trudniej będzie nam usunąć naklejkę w miesiącach zimowych, kiedy temperatura powietrza nie umożliwi nawet częściowego rozpuszczenia kleju.

Udało się odkleić naklejkę rejestracyjną - co teraz?

Gdy w końcu uda nam się odkleić nalepkę rejestracyjną i ostatecznie zakończymy usuwanie naklejki z szyby samochodowej, problemem będą resztki kleju. Naklejka rejestracyjna jest przyklejona mocnym klejem. Dobrze będzie go rozpuścić, posługując się szmatką nasączoną benzyną ekstrakcyjną.

Choć uda nam się usunąć naklejkę rejestracyjną, usuwanie naklejki z szyby może oznaczać pozostałości folii na naszej szybie. Gdy po naklejce zostaną ślady, warto posłużyć się zmywaczem do paznokci. Na pewno sprawdzi się on w przypadku kleju i nie tylko. Większe fragmenty folii też możemy potraktować benzyną lub zmywaczem, jednak do "zdrapania" w przypadku niewielkich pozostałości czy większych fragmentów zastosujmy coś, co nie porysuje naszej szyby. Często w pośpiechu zapominamy, aby zachować "szczególną ostrożność" w podobnych sytuacjach i kaleczymy się ostrymi przyrządami. A przecież naklejka rejestracyjna nie jest warta naszego bólu i złości... chociaż oczywiście brak naklejki rejestracyjnej może przysporzyć nam dodatkowego zmartwienia. Według przepisów musimy mieć ją na szybie.

Co robić podczas usuwania naklejki z przedniej szyby?

Rozgrzejmy szybę, wtedy i naklejka powinna być nieco rozgrzana, co ułatwi jej ściąganie. Klej powinien nieco się rozpuścić, co ułatwi nam pozbycie się naklejki z numerem rejestracyjnym.

W kontekście naklejek wielu kierowców zastanawia się, jak zrobić to najlepiej? Pociągając naklejkę nie za szybko, a sprawdzając, czy nie żyłujemy się na darmo. Jeśli pomagamy sobie narzędziem, upewniajmy się, czy nie rysujemy szyby. Jeśli uda nam się wreszcie ściągnąć naklejkę, pierwszy sukces za nami! Często może nas jednak zmartwić klej, który pozostał na szybie. Trudno przecież jeździć z pobrudzoną szybą.

Benzyna ekstrakcyjna i zmywacz do paznokci poratują nas w potrzebie!

Naszym pomocnikiem stanie się benzyna ekstrakcyjna lub zmywacz do paznokci. Te dwie substancje pozwolą nam rozpuścić klej i oczyścić powierzchnię szyby. Jeśli nie uda nam się to w całości, a musimy się spieszyć, warto próbę powtórzyć. A może podczas mycia szyb jakieś pozostałości naklejki "same" odpadną?

W 2022 roku przepisy ulegają zmianie i zakup auta z drugiej ręki nie będzie wiązał się z obowiązkiem zmiany tablic rejestracyjnych. Można powiedzieć, że to prawdziwy zwrot w sprawie rejestracji, za którymi do tej pory trzeba było jeździć i zawracać sobie nimi głowę. Wygląda na to, że nową naklejkę rejestracyjną będziemy musieli umieścić na szybie tylko do kwietnia 2022. Potem rozstaniemy się z naklejkami i nie będziemy musieli martwić się ani o ich posiadanie, ani usuwanie — wyjątkiem będą kwestie estetyczne.

Add comment