REKLAMA

SUV do 40 tys. - najlepsze używane pojazdy

BMW

BMW (materiały prasowe)

SUV-y - rosnąca popularność. Dlaczego?

Na początku tym terminem określano pojazdy terenowe. Wyróżniały się one większym komfortem. Za początki SUV-a uznaje się wyprodukowaną w Japonii Toyotę RAV4. Napęd na cztery osie sprawiał, że pojazdy miały lepszą trakcję. Od 1994 roku rozpoczęła się inwazja Sport Utility Vehicle na cały świat. Dziś większość producentów ma w swojej flocie pojazdów różne warianty SUV-a. Są to m.in. Toyota, Mitsubishi, Volkswagen i wiele, wiele innych.

Dlaczego te samochody podbiły świat? Mogłoby się wydawać, że ich ceny, często zaporowe, nie zachęcają do zakupu samochodów z tej kategorii, jednak ich liczba na drogach stale rośnie. Oprócz tego, że sprawdzą się w terenie (choć nie polecamy ich eksploatować zbyt mocno w ten sposób), są świetnym wyborem do poruszania się po mieście. SUV dzięki przestronnemu wnętrzu, zapewnia komfort poruszania się po drodze. Dodatkowo posiada sporych rozmiarów bagażnik. Niewątpliwie zaletą jest również fakt, że w tym typie pojazdu siedzi się wyżej. Kierowca widzi więcej, a to przekłada się na większe bezpieczeństwo.

Najlepsze używane modele SUV-ów

W zależności od modeli różne pojazdy z tego segmentu różnią się typem, pojemnością i mocą silnika, wyposażeniem, rodzajem napędu. Dysponując kwotą 40. tys. złotych, jesteśmy w stanie zakupić SUV-a. Poniżej lista wybranych przez nas modeli.

BMW X3 e83 - 

Ten SUV do 40 tys. to średniej wielkości pojazd. Pod maską znajduje się diesel albo benzyniaki. Tych pierwszych lepiej unikać ze względu na liczne usterki. BMW, które było w produkcji od 2003 roku, oferuje stosunkowo sporą przestrzeń w kabinie. Dodatkową zaletą są duże bagażniki. Ten pojazd pierwszej generacji to dobry wybór.

Dacia Duster -

Kolejny SUV do 40 tys. złotych. Eksperci polecają jednostki benzynowe 1.6 o mocy 110 KM. Jest to pojazd tani w eksploatacji i całkiem dynamiczny. Należy wspomnieć także o wyposażeniu - komputer pokładowy, radio czy pełna elektryka z pewnością wpłyną na komfort podróży.

Ford Kuga -

Jest to jeden z droższych pojazdów w zestawieniu, jednak starsze egzemplarze można znaleźć za mniej niż 40 tys. złotych. Jeśli chodzi o jego eksploatację, nie jest to auto drogie. Przykładowa jednostka napędowa zużywa średnio 6,1 l/100 km.

Mazda CX-7 -

Pojazd ciężki, duży, jednak świetnie się go prowadzi. Bardzo dobrze sprawdza się na dłuższych dystansach. Wpływa na to szeroki rozstaw kół i osi. Gwarantuje bezpieczeństwo wszystkich podróżujących. Mocne silniki (chociażby 130-konny 2.2 l) poradzą sobie w każdej sytuacji.

KIA Sportage II -

Jest to model tani w utrzymaniu. Wyposażony w silnik 2.0 o mocy 112 lub 140 KM. Te pojazdy nie wykazują większych wad, więc posiadacze nie muszą do nich dokładać z tytułu napraw usterek.

Volkswagen Tiguan -

Produkowany w latach 2007-2018 niemiecki pojazd to samochód bardzo wygodny i świetnie się prowadzący. Starsze egzemplarze można zakupić już za 40 tys. złotych. Szczególnie polecane są pojazdy wyposażone w silniki 2.0 TDI CR.

Jeep Cherokee KK -

Używany pojazd z napędem 4x4 można dostać za niecałe 40 tysięcy. Zaletą tego modelu jest to, że posiada imponujące właściwości terenowe. Do wyboru z silnikiem diesla lub benzynowym. Jest to auto trwałe i odporne na uszkodzenia. Jednostki prezentują typowo amerykański standard.

Nissan Qashqai -

Te pojazdy można dostać już nawet za 20 tys. złotych. Jest to samochód kompaktowy, ale posiada przestronne wnętrze. Moc 150 KM oraz napęd na cztery koła zapewniają czystą przyjemność podczas poruszania się. Większość z nich można znaleźć z motorem benzynowym - jest również możliwość wyposażenia ich w instalację LPG. To dobry SUV do 40 tys. złotych, a ofert na portalach ogłoszeniowych nie brakuje.

Suzuki Grand Vitara II -

Ten SUV do 40 tys. lepiej kupować w wersji benzynowej. Ten rodzaj silników zapewnia niższe koszty użytkowania poprzez relatywnie niskie zużycie paliwa. Wyposażenie samochodu zapewnia wygodę podróżowania. Bagażnik o pojemności 398 litrów to możliwość zabrania w podróż wszystkiego, co niezbędne.

Z pewnością znajdziesz coś dla siebie

Na rynku jest obecnie wiele ofert pojazdów z tego segmentu. Każdy znajdzie dla siebie perfekcyjnego SUV-a. Są gwarancja komfortu, funkcjonalności i bezpieczeństwa, a wybrane egzemplarze możesz otrzymać już za niecałe 40 tysięcy złotych.

Add comment