REKLAMA

Świat według Bundych - Dodge

Dodge

Serial:
Ten kultowy serial powstawał dla amerykańskiej telewizji FOX w latach 1987 - 1997. Premierowy odcinek wyświetlony był 5 kwietnia 1987 roku. Świat według Bundych jest jednym z najdłuższych komediowych seriali telewizyjnych, liczącym łącznie dwieście sześćdziesiąt trzy odcinki i kilka odcinków specjalnych. W Polsce premiera miała miejsce 2 września 1996. Serial w krzywym zwierciadle przedstawia życie typowej amerykańskiej rodziny. Jej głową i jedynym żywicielem jest sprzedawca butów, Al Bundy (Ed O'Neill). Jeden z twórców serialu zdradził powód dlaczego rolę Ala Bundy'ego powierzono Edowi O'Neillowi. Kiedy został poproszony na przesłuchaniu do pilotażowego odcinka o zwyczajne wejście do domu Bundych, tuż przed otworzeniem drzwi, O'Neill wypuścił powietrze z płuc i spuścił ramiona w dół, tak jakby powrót do domu był jego wielką porażką. Producenci stwierdzili wtedy, że Ed doskonale rozumie sens serialu.

Jego małżonką jest Peggy (Katey Sagal), która całymi dniami przesiaduje przed telewizorem paląc przy tym papierosa za papierosem. To Katey Sagal wpadła na pomysł, aby Peggy którą miała grać, nosiła ubrania w stylu lat sześćdziesiątych, co miało parodiować ówczesny styl amerykańskiej pani domu. Na przesłuchanie do serialu, przyszła z własną peruką, która później stała się stałym elementem wyglądu postaci przez nią granej.

Samochód:
Legendarnym samochodem Ala jest Dodge. W serialu jednak nigdy jednak nie pada nazwa modelu (zapewne jednak chodzi o Dodge'a Dart Sport). W różnych odcinkach podawane są również różne roczniki (1966,1971 i 1974). Co ciekawe nie ma pewności że to Dodge, bowiem może to być również Plymouth Duster. Oba samochody są do siebie bliźniaczo podobne (obie marki należą do Chryslera a modele miały ten sam pierwowzór, był nim Valiant Duster). Pojawiające się w serialu daty wręcz wykluczają Dodge'a, bowiem model Dart Sport powstał dopiero w 1973 roku. Żeby dodatkowo zagmatwać całą sprawę, Al w jednym odcinków mówi że "nie chce Plymoutha tylko swojego Dodge'a". Samochód Ala był koloru brązowego choć było mówione że kiedyś był niebieski. Tymczasem po wizycie w myjni, okazało się że jego fabrycznym kolorem jest czerwień. Dodge Ala w serialu miał masę wypadków, a jego właściciel narzekał na brak części zamiennych (np. jeździł na fabrycznym oleju). Trudno uwierzyć by jakieś auto było przy takiej eksploatacji i przejechaniu ponad miliona mil tak długo na chodzie.

Modele używane:
Wcale nie łatwo znaleźć używanego Darta w Europie. Jeśli już znajdziemy jakieś egzemplarze to okazują się one wcale nie takie tanie. Ceny za najtańsze modele rozpoczynają się od 10 tysięcy euro. Za najdroższy egzemplarz zapłacić trzeba nawet 30 000 euro. Znajdziecie go tu

Świat według BundychŚwiat według Bundych

Świat według BundychŚwiat według Bundych

Świat według BundychŚwiat według Bundych

Świat według BundychŚwiat według Bundych

Świat według BundychŚwiat według Bundych

Add comment