REKLAMA

Test mierników grubości lakieru. Który jest najlepszy?

Wybór miernika grubości lakieru nie jest łatwy. Musisz wziąć pod uwagę wiele różnych parametrów. Obecnie na rynku znajdziesz wiele urządzeń, dzięki którym zbadasz grubość powłoki lakierniczej. Na który z nich postawić?

Na co zwracać uwagę podczas wyboru urządzenia mierzącego grubość lakieru?

W sklepach stacjonarnych oraz internetowych możesz znaleźć obecnie profesjonalne, ale również podstawowe mierniki grubości lakieru. Nawet jeśli na pierwszy rzut oka wyglądają identycznie, mogą różnić się pod względem parametrów oraz funkcji. Na które z nich zwrócić szczególną uwagę?

Fot. Skylar Kang/Pexels

Pierwszy parametr to rodzaj sondy. W miernikach lakieru stosuje się różne rozwiązania. Dostępne są urządzenia z sondą kulkową, dociskową oraz płaską. Innym kryterium wyboru jest wygoda użytkowania. Chodzi o wielkość ekranu, możliwość połączenia z telefonem, sygnały dźwiękowe czy zmiana koloru ekranu w zależności od warunków.

Najlepszy miernik lakieru - ranking

Miernik grubości lakieru to urządzenie, które jest szczególnie przydatne do oceny stanu technicznego pojazdu. Grubość powłoki lakieru będzie różnić się na różnych elementach, jednak różnica nie powinna przekraczać 10µm. Jeżeli jednak pomiar wskazuje 400 mikronów, a w niektórych przypadkach i więcej, możemy być pewni, iż nałożona została szpachla. Każdy inny wynik pomiaru może świadczyć o nieprawidłowościach. Miernik lakieru pomoże Ci uniknąć trefnego zakupu.

Miernik grubości lakieru GL-PRO-SMART-FAZ

Miernik grubości lakieru GL-PRO-2-FAZ to dobre urządzenie, jednak jeśli szukasz tańszej alternatywy, polecamy model SMART. Urządzenie przypomina pistolet, co w praktyce przekłada się na wygodę użytkowania. Sonda kulkowa zapewnia dokładność pomiaru. Umożliwia również pomiar punktowy. Mierniki lakieru Prodig Tech GL rozpoznają rodzaj badanej blachy: stal, aluminium oraz stal ocynkowana. Urządzenie posiada głowicę pomiarową zawieszoną.

Ten miernik/tester lakieru posiada wbudowany kolorowy ekran. Na wyświetlaczu LCD umieszczony jest wskaźnik rozładowania baterii. Zakres pomiarowy to od 0 do 2000 µm przy rozdzielczości 1 µm. Miernik grubości lakieru współpracuje z aplikacją na telefon, dzięki której pomiar przedstawiany jest na telefonie.

Fot. Photographer2575/Pixabay

Miernik grubości lakieru GL-SMART-8

Prodig Tech GL jest cenionym producentem mierników grubości lakieru. Dzięki urządzeniom tej marki dowiesz się wiele o stanie blacharki. Ten mini tester grubości lakieru daje wiele możliwości. Funkcja dociskania sondy gwarantuje precyzyjne pomiary. Mierniki lakieru Prodig Tech współpracują również z telefonem. Generuje on raport o wykonanych czynnościach pomiarowych badanej powierzchni. Tester grubości lakieru wyposażony jest również w pamięć pomiarów.

Miernik grubości lakieru NexPTG Professional

Szczególnym elementem jest ruchoma głowica. Dzięki niej możesz dokonywać precyzyjnego pomiaru grubości lakieru nawet na wypukłych i wklęsłych częściach karoserii samochodu. Zapewnia również równomierny docisk. Dzięki temu pomiar staje się dokładniejszy.

Ten miernik/tester grubości lakieru umożliwia pomiary na elementach ze stali, stali ocynkowanej oraz aluminium. Zakres pomiaru urządzenia to 0–2500 µm przy rozdzielczości 1 µm. Niska rozdzielczość pomiaru gwarantuje także dużą dokładność.

Sonda dociskowa pozwala dokonywać pomiarów względem punktu odniesienia (innego miejsca na karoserii pojazdu) i sugeruje użytkownikowi punkty, gdzie warstwa lakieru może odbiegać od normy. Mierniki grubości lakieru współpracują z aplikacją mobilną, która pozwala połączyć urządzenie ze smartfonem, na którego ekranie pokazywane są na żywo pomiary oraz istotne statystyki. Asystent pomiaru generuje również raport końcowy.

Miernik grubości lakieru MGR-11-S AL STAL ALUMINIUM

Miernik grubości lakieru MGR-11-S AL STAL ALUMINIUM może być stosowany na powierzchniach wykonanych z blachy ocynkowanej, ale również aluminium. Sonda wbudowana posiada szeroki zakres pomiarowy do 1990μm. Oznacza to, że miernik grubości lakieru MGR-11-S AL jest w stanie wykonać pomiar grubości lakieru, nawet jeśli warstwa szpachli jest bardzo gruba. Ten miernik lakieru Blue Technology wyposażony jest w asystenta pomiaru, płytki kalibracyjne oraz podświetlanie LCD.

Fot. Photographer2575/Pixabay

Miernik grubości lakieru E-12-S-AL

Ten miernik grubości lakieru to rozwiązanie dla najbardziej wymagających użytkowników. Wbudowana pamięć pozwala na swobodne przeglądanie pomiarów. Urządzenie sprawdzi blachę samochodową stalową, ocynk, aluminium. W obudowie miernika lakieru znajduje się latarka. Z kolei sygnalizacja dźwiękowa to zwiększony komfort obsługi. Rozdzielczość pomiaru równa 1μm to gwarancja dokładnych obliczeń grubości.

Add comment