REKLAMA

Test opon całorocznych. Wygrywają opony z segmentu premium - Nokian Weatherproof

Opona Nokian WR D4

Opona Nokian WR D4 (materiały prasowe / Nokian)

Dużymi krokami zbliża się sezon zimowy, gdzie opony muszą pokazać się od najlepszej strony pod kątem przyczepności oraz odprowadzania wody z bieżnika. Najlepszym wyjściem jest oczywiście zaopatrzenie się w opony zimowe. Ale gdy trzeba zaopatrzyć się w bardziej uniwersalne rozwiązanie lepiej wybrać gumy ocenione najwyżej w warunkach zimowych. 

Najlepsza całoroczna opona - sezon zimowy

Według czasopisma "Automobilismo" najlepszą oponą całoroczną został model Weatherproof od Nokian. Ocena uwzględnia głównie warunki panujące zimą, czyli akurat na nadchodzący sezon. W teście wzięło udział siedem różnych produktów, które zbadane zostały pod kątem ich zachowania w warunkach suchych, mokrych oraz śnieżnych.  

WYPRÓBUJ OPONY NOKIAN >> Przejdź do sklepu

Opona od Nokian zachwyciła testujących najbardziej stabilnymi reakcjami na sterowanie oraz niskimi oporami toczenia. Te, oraz wiele innych zmiennych wpłynęło na decyzję sędziów, którzy porównywali właściwości opon całorocznych do zimowych od różnych producentów.

Opona Nokian WaterproofOpona Nokian Waterproof materiały prasowe / Nokian

Całoroczna opona Weatherproof osiągnęła doskonałe wyniki w Niemczech. Pierwsze miejsce zajęła również w teście ACE Lenkrad, magazynu Auto BildAllrad. Spośród wszystkich, miała ona najlepsze wyniki na śniegu i pod tym względem była ona porównywalna do klasycznych opon zimowych. Poza tym, odnotowała ona niesamowite wyniki w jeździe po mokrej nawierzchni, a także otrzymała punkty za niski poziom hałasu.

Add comment