REKLAMA

Vision 6 - nowy koncept od Mercedesa przypomina jacht

Nowe auto koncepcyjne od Mercedes-Maybach - Vision 6

Nowe auto koncepcyjne od Mercedes-Maybach - Vision 6 (materiały prasowe / daimler.com)

Wielu koneserów karoserii z miejsca uznało nowy model Vision 6 za najładniejszy koncept od lat. Nowy projekt od Mercedes-Maybach wzorowany jest na pociągłej linii projektowanych przez firmę jachtów oraz prostymi liniami znanymi niczym z art deco. 

Najpiękniejszy koncept od lat

Nie wiadomo jeszcze, jakie szanse Vision 6 ma na wejście do produkcji. Na chwilę obecną można przyjąć, że jest to bardzo zaawansowany koncept. Jego niezwykła karoseria nawiązuje do elegancji pierwszych aut tego producenta z lat 30-tych, np. do modelu SSK z 1928 bądź do 500K Spezial-Roadster. Natomiast nowoczesną linię bierze z nowoczesnych jachtów produkowanych przez Mercedesa. Jest dostępna również wersja cabrio.

Kierunek w stronę ekologii

Vision 6 jest w całości autem elektrycznym. Cztery synchronicznie działające silniki elektryczne mają dawać moc 750 koni mechanicznych co ma wystarczać na przyśpieszenie od zera do setki w niecałe 4 sekundy. Jego maksymalna prędkość została ustalona na 250km/h. Natomiast na jednym ładowaniu ma móc przejechać 321 kilometrów. Pięciominutowe ładowanie ma natomiast starczyć na 96 kilometrów jazdy.

Futurystyczne retro

Całe auto ma być napchane elektroniką znaną z najnowszych modeli Mercedesa, a całość ma być sterowane dotykowo z poziomu ekranu dotykowego. Producent nie podał informacji czy będzie to auto autonomiczne. Na razie nie ma co wyrokować, czy auto w ogóle wjedzie do seryjnej produkcji i pojawi się na ulicach. Ale była by to wielka strata dla koneserów motoryzacji, gdyby się tak nie stało. 

Koncept Vision 6 od Mercedes-MaybachKoncept Vision 6 od Mercedes-Maybach materiały prasowe / daimler.comAdd comment