REKLAMA

Wynajem samochodów klasy premium - czy jest to opłacalne?

The car is for rent

 

The car is for rent

Poniżej, postaramy się ustalić, z jakich powodów ludzie najczęściej wypożyczają samochody klasy premium, a także sprawdzimy czy ich wynajem jest korzystny dla obu stron.

 

Powody wynajmu samochodów

Często zadawanym przez ludzi pytaniem jest: po co osoby mające w posiadaniu samochód decydują się na wypożyczenie innego? Powodów może być bardzo wiele. Najczęściej chodzi po prostu o testowanie konkretnego pojazdu przed jego potencjalnym zakupem. Sama jazda testowa nie jest w stu procentach wystarczająca, aby ocenić wygodę prowadzenia i sprawność samochodu. W tym celu korzysta się z wynajmu krótkoterminowego i auto bierze się na własność przez określony czas. W końcu, kupno samochodu nie jest błahostką i należy liczyć się ze sporym wydatkiem. 

Nieco mniej prywatnym powodem, który skłania do wypożyczenia auta jest podróż firmowa lub spotkanie z kontrahentem. Przy nawiązywaniu współprac w dzisiejszych czasach liczy się dobre pierwsze wrażenie, a nie da się ukryć, że luksusowy samochód będzie w stanie takie zapewnić.

Spora część wielbicieli motoryzacji regularnie decyduje się na skorzystanie z usług wynajmu po to, by sprawdzać osiągi i zestawiać ze sobą poszczególne modele. Oczywiście, trzeba wspomnieć też o ludziach nieposiadających samochodu i korzystających z oferty wynajmu długoterminowego. Jest to całkiem dobry sposób w kontekście prowadzenia firmy, który zaczyna powoli doganiać leasing.

Opłacalność wynajmu samochodu luksusowego

Trzeba powiedzieć, że każda wypożyczalnia samochodów premium posiada sprawdzoną i w pełni sprawną flotę pojazdów. Nie są to oczywiście zwykłe samochody, a wyłącznie te z grona najbardziej luksusowych. Zaliczamy do nich nie tylko limuzyny, ale również auta sportowe, SUV-y, czy VAN-y.

 

W przypadku aut premium, rozsądniejszym wyborem będzie wynajem długoterminowy. Obowiązuje nas wtedy wyłącznie miesięczna opłata, a poza tym – jedynie tankowanie. W przypadku wypożyczenia na krótki okres czasu sytuacja jest taka sama, jednak pieniądze pobierane są za każdą dobę. Nie ma co ukrywać, że wynajem luksusowego samochodu nawet na jeden dzień może być drogi.

Ile firmy zarabiają na wynajmie?

Wypożyczalnie samochodów z pewnością nie przynoszą strat. Cena za udostępnienie konkretnego modelu jest ustalana w taki sposób, by oczywiście na tym zarobić. Nie jest jednak powiedziane, że cała suma, którą płacimy trafia do ich kieszeni. Tego typu przedsiębiorstwa muszą zadbać o pełną eksploatację całej floty, opłacić ubezpieczenia, przeglądy oraz wszystkie, ewentualne naprawy. 

Ponadto, spora część wypożyczalni zatrudnia pracowników odpowiadających za dowożenie pojazdów pod wskazany adres klienta. 

 

 

 

Add comment