REKLAMA

Auto assistance w podróży - czy warto wykupić je przed wyjazdem na wakacje?

Fot. ElisaRiva/Pixabay

 

Fot. ElisaRiva/Pixabay (Fot. ElisaRiva/Pixabay)

Auto Assistance w podróży - pomoc w przypadku awarii samochodu!

Auto Assistance to jeden z wariantów ubezpieczenia turystycznego. Jest to prawdopodobnie najbardziej rozbudowana polisa dostępna na rynku. To ubezpieczenie, nazywane również "Assistance w podróży", to przede wszystkim ochrona i pomoc w razie awarii podczas wyjazdu zagranicznego.

 

Zakup ubezpieczenia turystycznego to nie obowiązek. Różne towarzystwa ubezpieczeniowe oferują polisę podróży. W zakres ubezpieczenia wchodzi najczęściej:

  • pomoc w przypadku wypadku drogowego lub kradzieży pojazdu;
  • transport kierowcy i pasażerów z miejsca zdarzenia;
  • holowanie pojazdu do miejsca wskazanego przez Ciebie;
  • dostarczenie paliwa;
  • pomoc w razie zatrzaśnięcia kluczyków.

Wariant ubezpieczenia Assistance zależy od firmy, dlatego przed zakupem polisy należy dokładnie przeczytać wytyczne. Każde towarzystwo ubezpieczeniowe publikuje na swojej stronie dokładny opis oferty. Znajdziesz go w OWU, czyli Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia.

Możesz postawić również na krótkoterminowe ubezpieczenie. To ciekawe rozwiązanie dla osób, które zazwyczaj nie podróżują zbyt wiele. Auto Assistance krótkoterminowe obowiązuje zazwyczaj kilka dni. Dzięki tej polisie zabezpieczysz się w razie wypadku za granicą. Jest to szczególnie przydatne dla osób, które wybierają się w krótką podróż i nie chcą przepłacać.

Ubezpieczenie podróży - na co warto zwrócić uwagę?

Podczas podróży zagranicznej mogą wystąpić różne problemy. W związku z tym przed wykupieniem ubezpieczenia sprawdź dokładnie zakres terytorialny, na którym polisa obowiązuje. Sprawdź, czy pomoc w razie wypadku jest gwarantowana w całej Europie, czy tylko na terenie Polski?

 

Sprawdź również limity poszczególnych świadczeń ubezpieczenia. Jeśli doszło do uszkodzenia auta, wówczas możesz skorzystać z opcji holowania. Przykładowo: Assistance może obejmować przewożenie samochodu do 100 km od miejsca zdarzenia.

Upewnij się również, jaki jest zakres ochrony i na co możesz liczyć podczas podróży samochodem za granicą. Jak już wspomnieliśmy, każda z firm ubezpieczeniowych samodzielnie ustala zakres pomocy. Niektóre towarzystwa gwarantują Ci pomoc tłumacza lub prawnika, gwarancję kontynuacji podróży na koszt ubezpieczyciela czy ubezpieczenie bagażu. Niejednokrotnie ubezpieczenie Assistance to również pomoc medyczna.

Ubezpieczyciel może również inaczej definiować różnego rodzaju zdarzenia drogowe. Przeczytaj dokładnie informacje zawarte w OWU. Zweryfikuj, czym według firmy jest nieszczęśliwy wypadek, stłuczka czy awaria samochodu. Assistance może być naprawdę pomocne w kryzysowej sytuacji, jednak aby być spokojnym podczas wyjazdu, sprawdź dokładnie wszystkie informacje zawarte w ofercie. W takiej sytuacji będziesz wiedział, kiedy faktycznie firma ubezpieczeniowa uwzględni Twoje roszczenia i na jaką pomoc będziesz mógł liczyć w miejscu zdarzenia.

Ubezpieczenie Assistance a samochód zastępczy - swobodny powrót do miejsca zamieszkania

W wyniku wypadku lub awarii pojazd może nie nadawać się do kontynuacji jazdy. Ubezpieczenie Assistance w podróży obejmuje również holowanie samochodu do wskazanego przez Ciebie miejsca. Czas naprawy może być bardzo długi, dlatego w ramach ubezpieczenia możesz skorzystać z samochodu zastępczego.

 

Ubezpieczenie turystyczne to polisa, która może się naprawdę przydać w trudnej sytuacji. Zanim wyruszysz na wakacje, warto poświęcić chwilę i porównać kilka ofert towarzystw ubezpieczeniowych. Dzięki temu będziesz mógł spokojnie wyjechać za granicę. Mówi się, że "wypadki chodzą po ludziach" i to niestety prawda, jednak z Auto Assistance będziesz na nie przygotowany!

 

 

 

Add comment