REKLAMA

Bezpieczny samochód dla młodego kierowcy

kierowca samochodu

kierowca samochodu (materiały prasowe)

Młody kierowca — jak wybrać najlepsze auta?

Doświadczeni kierowcy wiedzą, że pierwsze auto to niezapomniane wrażenia, nowe możliwości, Twój wierny towarzysz każdej podróży. Ten pojazd pozostaje w Twojej pamięci do końca życia i za paręnaście lat wspominasz, gdy razem przemierzaliście kraje. Jednak, abyście mogli dzielić wspólne przeżycia, Twój pojazd musi spełniać pewne wymagania. Poniżej zaprezentowane zostały wszystkie kwestie, które powinieneś uwzględnić, wybierając pierwsze auto.

Pierwsze auto — czym powinno się wyróżniać?

Dla młodego kierowcy liczy się moc silnika, szybkość oraz styl, jednak na co w pierwszej kolejności powinieneś zwrócić uwagę, wybierając nowe auto? Kupując pierwszy samochód, pamiętaj o tym, żeby był on bezpieczny oraz ekonomiczny. Co to oznacza w praktyce? Już tłumaczymy. Oto wszystkie niezbędne kwestie, które musisz poruszyć, szukając auta dla młodego kierowcy.

Pierwszy samochód — bezpieczeństwo pokonywania dłuższych tras

Jak powiedzieliśmy, dla świeżo upieczonego kierowcy liczy się, by dany pojazd był szybki. Nie to powinno być jednak priorytetem. Wielu doświadczonych kierowców wie, że najważniejsze jest bezpieczeństwo. Najmłodsi kierowcy nie dysponują dużym budżetem, więc kupują starsze samochody, których stan pozostawia często wiele do życzenia. Jesteś jednak w stanie znaleźć pojazd w dobrym stanie, który ma czujniki parkowania, wspomaganie kierownicy oraz poduszki powietrzne kierowcy. Słabe zabezpieczenie antykorozyjne również wpływa negatywnie na bezpieczeństwo.

Jaki samochód wybrać? Przejrzyj jego stan techniczny

Jak już wspomnieliśmy, początkujący kierowcy szukają pojazdów, które nie są drogie. Przy wyborze pierwszego auta, należy zwracać szczególną uwagę na stan samochodu. Na rynku wtórnym jest wiele aut, które nie nadają się już do użytkowania. Właściciele samochodów często również ukrywają wady, co dla niedoświadczonego kierowcy, może być niemożliwe do wykrycia. Zakup auta powinien być przemyślany. Udając się na spotkanie z handlarzem, weź ze sobą znajomego lub kogoś bliskiego, który obejrzy samochód. Dzięki jego opinii będziesz wiedział, jakie auto wybrać. Szukaj pojazdu wyposażonego w manualną skrzynię biegów. Pomoże Ci to stać się lepszym kierowcą.

Zakup pierwszego samochodu — tanie części zamienne oraz ekonomia

Auto za kilkanaście tysięcy złotych na polskich drogach w rękach początkujących kierowców, może szybko skończyć się awarią lub usterką. Dlatego przed zakupem auta, należy sprawdzić, czy niektóre części zamienne są dostępne od ręki. Niedostosowanie prędkości może skończyć się mandatem. Czasami policja może zarządzić odbiór prawa jazdy. Jednak ekonomiczność to nie tylko unikanie przekraczania prędkości, ale także tanie naprawy.

Ubezpieczenie samochodu — czy możliwe jest obniżenie ceny?

Doświadczony kierowca wie, że towarzystwa ubezpieczeniowe nie sprzyjają młodym kierowcom. Ceny ubezpieczenia mogą zwalać z nóg. Podczas oceny towarzystwo bierze pod uwagę wiek samochodu, wiek kierowcy, pojemność oraz moc jednostki napędowej i wiele innych kwestii. Ostateczna cena OC nie jest korzystna. Młodzi kierowcy mają nawet o 180 proc. wyższe ubezpieczenie. Czy jest możliwość, aby je obniżyć? Owszem. Ubezpieczenie OC możesz obniżyć na kilka sposobów. Do początkującego kierowcy można dopisać do dowodu rejestracyjnego np. rodzica jako współwłaściciela. Wówczas możesz liczyć na niższe ceny. Im mniejszy silnik i nowsze auto, tym stawka będzie spadać.

Pojazd początkującego kierowcy — jak wybrać fajny samochód?

Wybierając swój pierwszy samochód, zwróć uwagę na kwestie bezpieczeństwa oraz aspekty ekonomiczne. Jaki pojazd wybrać? Dobrym wyborem jest np. Skoda Fabia, Volkswagen Polo czy Honda Jazz. Opcji jest wiele, jednak ostateczna decyzja należy do Ciebie.

Add comment