REKLAMA

Jak dbać o silnik w Ursusie C-360?

Jak dbać o silnik w Ursusie C-360?

Jak dbać o silnik w Ursusie C-360? (Jak dbać o silnik w Ursusie C-360?)

Części do Ursusa C-360

Przy każdej naprawie warto sięgnąć po wysokiej jakości części do Ursusa C 360 pochodzące od sprawdzonych dostawców. Dzięki temu unikniemy nawracających problemów z ciągnikiem, a w ostatecznym rezultacie także dodatkowych kosztów. Konstrukcja silnika Ursusa C 360 została tak zaprojektowana, by nie komplikować samodzielnych napraw. Bez problemu wymienimy zatem wtryskiwacza, czy ich końcówki, a także uszczelkę pod głowicą.

 

Silnik Ursus C-360

Samodzielne naprawianie i serwisowane C360 niewątpliwie przyczyniły się do długowieczności tych ciągników. Jednak aby naprawy były jak najrzadsze, konieczne jest dbanie o maszynę na co dzień. Zaniedbywanie podstawowych czynności obsługowych z pewnością przyspieszy zużycie podzespołów, czym niepotrzebnie przybliży nasz ciągnik do kosztownego remontu generalnego. Unikanie problemów z silnikiem w Ursusie C 360 to przede wszystkim regularna wymiana filtra paliwa i powietrza oraz oczywiście oleju.

Ursus C-360 – przegrzany silnik

Za utrzymanie właściwej temperatury silnika odpowiadają solidarnie, termostat i układ chłodzenia. Są to jednak elementy, które wymagają od nas pewnej uwagi, gdyż nawet w toku zwykłego użytkownika mogą ulec awarii. Jednak kluczowy dla wieloletniej sprawności silnika jest olej. Warte podkreślenia jest, że równie istotna jest zarówno terminowość wymiany oleju, jak i jego jakość. Wymiana oleju w Ursusie C-360 powinna być przeprowadzona przynajmniej raz w roku. Oczywiście, jeżeli ciągnik pracuje dużo, wyznacznikiem terminu wymiany oleju nie będzie kalendarz, a wskazanie licznika motogodzin. Aby zapewnić silnikowi Ursusa C 360 optymalne smarowanie i minimalne zużycie, wybierajmy oleje o wysokiej jakości i jednocześnie o specyfikacji odpowiadającej tej wiekowej jednostce napędowej. Przy wymianie oleju silnikowego nie wolno zapominać także o wymianie filtra oleju.

Oleje do ursusa C-360 kupisz w markecie rolniczym: aldomarket.pl

 

 

 

Add comment