REKLAMA

Małe auto z mocnym silnikiem - najciekawsze modele

silnik

silnik (materiały prasowe)

Szybko do 100 km/h nawet malutkim autkiem

Jeszcze kilkanaście lat temu auto o mocy 200 KM było marzeniem większości kierowców. Taki samochód był wyznacznikiem statusu społecznego. Były to pojazdy drogie, z dużym silnikiem i z wyższych segmentów. 100 KM miały auta z jednostką napędową czterocylindrową. Jeśli wyposażyłeś swój samochód w turbosprężarkę, wówczas liczba dochodziła do około 150 KM. Aby pojazd posiadał w okolicach 200 KM musiał on posiadać motor V6 lub V8.

W obecnym świecie pojazdy o mocy 200 KM to już standard. Auta miejskie również mogą mieć wiele do zaoferowania. Pojazdy te nie należą do największych, jednak drzemie w nich ogromna siła - moc między 120-150 koni w połączeniu z niską masą daje świetne właściwości jezdne. Co bardzo ważne takie auta nie są również przesadnie drogie. Ich cena wynosi od 10-30 tys. złotych w przypadku używanych modeli. A więc, które z samochodów pomimo niewielkich rozmiarów nadają się do szybkiej jazdy? Oto nasza lista.

Toyota Yaris II

Lata produkcji to od 2007 do 2009 roku. Jest to zdecydowanie małe auto z mocnym silnikiem. Wersja ta posiada jednostkę napędową 1.8. Jest to mocne auto, ponieważ pod maską czai się 133 KM. Jest to pojazd na lata. Auto dostępne na rynku za ok. 20 tys. złotych. Mocno chwalimy ten pojazd za osiągi, jednak warto zdawać sobie sprawę, że ma również kilka wad. Przede wszystkim należy kontrolować stan płynu chłodzącego, ponieważ zdarzają się wycieki z pompy wody. Istnieje również duże ryzyko korozji.

Audi A3 II

Model A3 II był w produkcji w latach 2003-2013. To auto to wzór jakości w klasie średniej. W modelu łączą się ze sobą świetne wykonanie oraz optymalne koszty utrzymania. Najlepszym i niezawodnym wyborem jest zakup egzemplarza z silnikiem 1,4 TFSI. W wnętrzu jednostki napędowej drzemie 125 KM. Do zalet tego samochodu należy także odporność na czas. Audi A3 w tej wersji można znaleźć na rynku za niecałe 10 tysięcy złotych.

BMW Serii 1 I

Pierwsza generacja była w produkcji w latach 2004-2011. Jest to kompaktowy model w klasie średniej. Skrzynia biegów w tym aucie to 5- lub 6-stopniowy manual. Do głównych zalet tego pojazdu należą układ jezdny, wentylacja oraz właśnie dynamiczna charakterystyka silnika. Produkowane były modele z jednostkami napędowymi diesla oraz benzynowymi. Najlepsze opinie zbiera motor o pojemności 2.0 o mocy 129 lub 150 KM. Są to silniki naprawdę dynamiczne. BMW Serii 1 pierwszej generacji to auto, które daje przyjemność z jazdy i ma naprawdę dobre osiągi. Starsze wersje spokojnie kupisz już za niecałe 15 tys. zł. Warto zainwestować w to auto, bo to pojazd na lata.

Mercedes Benz Klasy A II

To zdecydowanie wygodny i przestronny samochód. Trzeba również wyróżnić jego wyposażenie. Choć jest pojazdem miejskim, spokojnie może nim podróżować cała rodzina. Mercedes pozwala świetnie się prowadzić i ma wysoki poziom bezpieczeństwa. W Klasie A zastosowano silniki benzynowe 1.5, 1.7 oraz 2.0 litra. Mają one odpowiednio 95, 115 oraz 136 KM, co przekłada się na dobre przyspieszenie do setki - szczególnie w przypadku tego ostatniego wariantu. Auto w porównaniu z innymi jest trochę droższe, ale można znaleźć egzemplarz w dobrym stanie za 20 tys. zł.

Renault Twingo II R.S.

Twingo drugiej generacji to jedno z lepszych aut za niewielkie pieniądze. Pod maską kryje się silnik 1.6 o mocy 133 KM. Dzięki temu zapewnia bardzo przyzwoite osiągi. Był w produkcji od 2008 do 2013 roku. To jeden z najmniej awaryjnych samochodów z mocniejszymi silnikami. Do zalet Twingo należy również przyzwoite spalanie. Jest to ok. 8-10 l/100 km.

Świetnie pojazdy z mocnymi silnikami

Jeśli marzysz o szybkiej jeździe, dużych osiągach, ale nie stać cię na pojazd sportowy, spokojnie możesz wybrać któryś z wymienionych wyżej modeli lub inny wyposażony w turbo. Sprawdzą się również silniki TDI. Kupując używany samochód o sportowym zacięciu, dobrze sprawdź jego stan. Wiele egzemplarzy jest mocno wyeksploatowanych przez agresywną jazdę ich użytkowników.

Add comment