REKLAMA

Samochód dla rodziny. Czym się kierować podczas wyboru?

Samochód dla rodziny

Samochód dla rodziny (Materiały prasowe)

Auto rodzinne - co przez to rozumieć?

Przede wszystkim chodzi o auta, które posiadają sporo przestrzeni na bagaże, ale także przestronną kabinę, do której bez problemu wejdzie pięcioosobowa rodzina i jej pakunki. Ilość miejsca ma kluczowe znaczenie w przypadku zakupu takiego pojazdu. Kilka godzin w ścisku nie brzmi jak podróż życia. Jest to szczególnie ważne, gdy posiadamy małe dzieci i trzeba zmieścić w pojeździe foteliki.

Samochody rodzinne muszą być również funkcjonalne oraz niezawodne, a także być gwarancją bezpieczeństwa. To główne zalety. Jest to niezwykle istotne dla kierowców. Nikt nie chce często zaglądać do serwisu. Tym pojazdom nie mogą być straszne nawet najdłuższe trasy. Warto zadbać także o jego wyposażenie. Dla przykładu można wspomnieć o klimatyzacji. W upalne lato, chłodzenie w środku pojazdu to podstawa - zwłaszcza gdy podróżuje nim kilka osób.

Minivan - idealny samochód dla każdej rodziny

Jeśli jesteś w trakcie szukania samochodu, w którym zmieści się cała rodzina, to zdecydowanie polecamy auta z tego segmentu. Zwykle mają do 4,5 metra długości, dzięki czemu poruszanie się nimi po mieście nie jest trudne. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe siedzenia z tyłu, które będą pomocne dla wielu rodzin. Są to pojazdy duże, przestronne. Nie musisz martwić się o komfort jazdy. Na rynku można znaleźć pojazdy, w których zmieszczą się zarówno pięcio-, jak i dziewięcioosobowe rodziny.

Jednym z samochodów rodzinnych jest model Renault Grand Scenic trzeciej generacji. Pojazd ten po liftingu z 2012 roku można pozyskać już za ok. 30 tysięcy złotych. Siedmioosobowy samochód rodzinny posiada również duży bagażnik (2083 litry). Zastosowano w nim wiele praktycznych rozwiązań: m.in. kieszenie, drzwi czy szufladki pod fotelami.

SUV - coraz bardziej popularny samochód rodzinny

Wiemy już, że bardzo dobrym rozwiązaniem są minivany. Dzieci, dorośli, bagaże - zdecydowanie potrzeba sporo przestrzeni, a taką gwarancję dają także Sport Utility Vehicle. Stają się one coraz bardziej popularne ze względu na swoją użytkowość oraz wygodę jazdy. Połączenie pojazdu terenowego z osobowym, zwraca uwagę oraz podbija serca ludzi. SUV-y są dokładnie tym, czego potrzebują rodziny. Wysokie zawieszenie, użycie nowoczesnej technologii, pojemne wnętrza - czegóż chcieć więcej?

Model, który szczególnie mógłby przypaść do gustu każdej rodzinie to Honda CR-V. Pięcioosobowy pojazd klasy średniej, którego cechą charakterystyczną jest duża przestrzeń. To samochody bardzo rozchwytywane i nic nie wskazuje na to, by miało się to zmienić.

Kombi - mniejsze auto, ale bardzo funkcjonalne

Pora przejść do kolejnego typu nadwozia, czyli kombi. Pojazdy te charakteryzuje wydłużenie tylnej części, która zazwyczaj pełni funkcję bagażnika. Znajdziemy tu także pojemne wnętrze. Pojazdy te są mniejsze od prezentowanych wcześniej, dzięki czemu spokojnie będziemy mogli poruszać się po mieście. Dodatkowo wśród zalet tych aut można wymienić relingi dachowe. Nie każdy pojazd o tym typie nadwozia je posiada, jednak będą ułatwieniem, gdy będziemy chcieli wybrać się na rower czy narty.

Skupmy się teraz na konkretnym modelu. Skoda Octavia drugiej generacji to jeden z najczęściej kupowanych pojazdów o tym typie nadwozia. Wersja produkowana w latach 2004-2013 jest w dużej mierze podobna do Volkswagena Golfa, ponieważ posiadają wiele wspólnych elementów. Modele te mają m.in. sporych rozmiarów bagażniki. W przypadku Skody mieści on 560 litrów. Octavię znajdziesz już za ok. 30 tysięcy złotych.

Samochód rodzinny - zadbaj o bezpieczeństwo i wygodę

Pojazdy rodzinne nie czarują sportową linią, nie mogą się pochwalić rekordem przyspieszenia do setki. Ich główną zaletą jest przestronność, która będzie nieoceniona podczas dłuższych podróży. Wygoda, funkcjonalność, niezawodność - na to należy zwrócić uwagę na pierwszym miejscu!

Add comment