REKLAMA

Hurtownia opon - czy warto robić w niej zakupy?

Hurtownia opon a zakład wulkanizacyjny

W większości zakładów wulkanizacyjnych będziesz miał możliwość zakupu nowych lub używanych opon. Pamiętaj jednak, że zakład również skądś musi brać opony. Miejscem pochodzenia opon z takiego zakładu jest zazwyczaj hurtownia opon. Dlaczego więc nie kupić ogumienia w zakładzie? Bo to mniej ekonomiczna opcja!

 

Każdy zakład musi zarabiać na siebie, dlatego narzuca marżę. Nie zapłacisz jej, kupując ogumienie w hurtowni opon. Pamiętaj także, że duże hurtownie prowadzą często własne zakłady wulkanizacyjne, gdzie dokonasz napraw ogumienia, a gdy nie będzie to możliwe, kupisz opony w atrakcyjnej cenie!

Decydując się na zakup opon w zakładzie, rezygnujesz z ogromnej różnorodności asortymentu, który oferuje dobra hurtownia. To w niej znajdziesz różnego rodzaju ogumienie od wielu popularnych producentów. Od tych mniej znanych, ale nie mniej wartościowych, również!

Hurtownia opon a warsztat samochodowy

Bywa tak, że podczas przeglądu samochodu w lokalnym warsztacie samochodowym lub w trakcie usuwania usterki mechanik zwróci uwagę na konieczność wymiany ogumienia. Opony nie muszą być uszkodzone, mogą być po prostu stare. Sporo warsztatów oferuje możliwość zamówienia odpowiedniego rodzaju opon i ich wymianę. Czy warto się na to zdecydować?

Korzystniejsze wydaje się zamówienie ogumienia w miejscu, jakim jest hurtownia opon. W warsztacie będzie to po prostu kosztował więcej. W tym przypadku również chodzi o marżę, która może przewyższyć nawet tą z zakładu wulkanizacyjnego.

 

Skorzystasz, zamawiając ogumienie w hurtowni. Każda większa tego typu placówka prowadzi również sklep internetowy. Dzięki niemu będziesz mógł szybciej i łatwiej wybrać interesujący Cię model opon. Nie musisz się też obawiać o to, że nie znajdziesz tego, czego szukasz. Hurtownia opon jest miejscem bardzo dobrze wyposażonym. Musi taka być, bo zapewnia ogumienie dla wielu klientów – tych dużych i tych mniejszych. Sytuacje, w których brak jest na stanie opon, których szukasz, zdarzają się, ale są stosunkowo rzadkie.

Modele ogumienia, które są najczęściej sprzedawane, to opony do samochodów osobowych. Te na pewno dostaniesz u wulkanizatora czy nawet w warsztacie samochodowym. Innego rodzaju opony – na przykład do samochodów dostawczych czy ciężarówek – będziesz najprawdopodobniej musiał kupić w hurtowni opon.

Czy warto więc robić zakupy w miejscu takim jak hurtownia opon? Oczywiście! Większy wybór produktów, atrakcyjniejsze ceny, promocje i zniżki przy kupowaniu dużych ilości ogumienia – to wszystko przemawia na korzyść hurtowni, tych stacjonarnych i tych internetowych! Odwiedź więc dobrą placówkę, a z pewnością znajdziesz odpowiedni model dla Twojego auta.

 

 

 

Add comment